Bir FPS Başyapıtı! QakeCon 2020 Boyunca ÜCRETSİZ!

Bir FPS Başyapıtı! QakeCon 2020 Boyunca ÜCRETSİZ!

Son dakika yapılan bir duyuruya göre Quake oyunu ücretsiz olarak 2020 tarihi itibariyle karşımıza çıkmaya başlıyor. Hem kendine has hem de beklentilere odak bir çalışma yaratan bu oyun, 7 İle 9 Ağustos tarihi arasında bir etkinlikle ön plana çıkarılacak ve bu sayede 25. olma ünvanı ile ilerliyor. Tabi bu konuda nasıl bir çalışma yapılacak henüz belli değil. Ama 60 saat boyunca dünyanın her yerinden yayıncılar katılabilecek ve önemli bir canlı yayın sunulacak.

Oyun dünyasının en sevilen serilerine hayat veren Bethesda, 7 Ağustos ve 9 Ağustos tarihleri arasında her sene düzenlenen QuakeCon etkinliğinin bu yılki ayağını düzenleyecek. Etkinlik, aynı zamanda QuakeCon etkinliğinin 25.'si olma unvanına da sahip olacak.

Çeyrek asırdır oyuncuların yakından takip ettiği QuakeCon, 60 saat boyunca dünyanın her bölgesindeki yayıncının katılacağı bir canlı yayın olacak. Etkinlikte ünlü influencer'lar, canlı konserler, yardım kuruluşlarına bağış kampanyaları, geliştirici panelleri ve daha fazlası yer alacak.

Üç gün sürecek olan QuakeCon etkinliği yalnızca bununla sınırlı olmayacak. Bethesda, bugün yaptığı duyuruda QuakeCon 2020 etkinliği boyunca id Software'in klasik FPS oyunu Quake'in tamamen ücretsiz olacağını açıkladı. Oyun, yalnızca bu tarihler arasında ücretsiz olarak onanmayacak; sınırsız süreyle kütüphanenize eklenecek.

FPS oyunlarının en klasik örneklerinden birisi olan Quake'i kütüphanenize eklemek için yapmanız gereken şeyse oldukça basit. Duyuruya göre QuakeCon'un düzenleneceği hafta sonu boyunca Bethesda platformuna giriş yaparsanız, Quake'in ücretsiz bir kopyası Bethesda hesabınıza süresiz olarak eklenecek.