Battlefield 2042'yi Açık Beta'da Test Edebilirsiniz! Battlefield 2042 Ne Zaman Çıkacak?

Battlefield 2042'yi Açık Beta'da Test Edebilirsiniz! Battlefield 2042 Ne Zaman Çıkacak?

Battlefield 2042'nin açık beta programı başlıyor. Oyunu ücretsiz şekilde indirip oynayabileceksiniz. Bunun yanı sıra pek çok kişinin beklediği çıkış tarihe kesinleşti. Kasım ayında çıkacak oyunun beta programı ne zaman başlıyor? İşte oyunun çıkış tarihi!

Battlefield 2042 için büyük bekleyiş sürerken EA Games'ten güncel bir açıklama geldi. Uzun zamandır oyunun ne zaman beta ve tam sürüm olarak yayınlanacağını bekliyoruz. Çünkü böylesine kaliteli ve yüksek grafikli bir oyun daha önce çıkmadı. Battlefield 2042, evrenini iyice genişleterek çok daha farklı bir ortama kapılarını açacak. Kullanıcılar ise, EA Games ve DICE'nın geçmiş tecrübelerine bakarak ortaya güzel bir iş koyacağını biliyor. Bu nedenle şirketten ve geliştirici ekipten gelecek açıklamalar oldukça önemliydi. Açık beta programının yakında başlayacağını duyurdular. Üstelik tarih de verdiler. Oyunun yakın zamanda çıkacağı biliniyor ancak o vakte kadar açık beta ile oyunu ücretsiz bir şekilde test edebileceksiniz. Üstelik bu değerlendirme işlemi 5 gün sürecek. Oyunun 5 günlük denenemeden sonra beta programı hızlı bir şekilde sonlandırılacak ve son işlemler yapılacak. Battlefield 2042 açık beta programı ne zaman başlıyor?

Oyun 6 Ekim'de Oynanabilecek!

Battlefield 2042 açık betası 6 Ekim'de oynanabilir hale geliyor. Sonrasında oyunun 6 gün boyunca açık olacağı vurgulandı. 5 Ekim'de sizler de ön yükleme yaparak oyunu bizzat deneyimleyebilirsiniz. Bir gün öncesinden ön yükleme sisteminin açılacağı vurgulanıyor. Vakit geldiğinde, hızlı bir şekilde oyunu indirmelisiniz. Böylelikle 5 gün boyunca kesintisiz oyun zevkinin tadını çıkarabilirsiniz. Çeşitli eksiklikler bulunsa da yüksek oranda tamamlanan Battlefield 2042, kullanıcılara daha önce yaşamadıkları güzel tecrübeler yaşatacak. Eğlenceli anların eksik olmayacağı oyun için birkaç gün kaldı.

bf2042.jpg

Battlefield 2042 Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun tam haliyle ne zaman çıkacağı da merak konusu oldu. Battlefield 2042, 2021 yılına damgasını vuracak yapımlardan biri olacak. Bu konuda kimsenin şüphesi yok. Ancak çıkış tarihi açıklandı mı? Battlefield 2042'in 2021 yılının son çeyreğinde çıkması bekleniyor. Zaten Ekim ayındayız ve başka bir seçenek de yok. Oyunun 19 Kasım'da resmi olarak çıkacağı açıklandı. Bu vakte kadar beta programındaki çeşitli hatalar da düzeltilecek. Ayrıca oyuna düzenli olarak güncelleme gelmesi muhtemel. Çünkü bu tarz yeni çıkan oyunlarda kullanıcı deneyimine bağlı olarak ortaya çıkan pek çok hata bulunuyor. EA Games ve DICE bu konuda fazlasıyla hazırlıklı. Daha önce yaşanan hataların yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklar. Oyunun satış fiyatına ilişkin bilgi de bazı kullanıcıları etkiledi. Çünkü Epic Games'te yayınlanan bilgiye bakacak olursak 797 TL gibi yüksek bir fiyattan söz ediliyor. Gold Edition sürümü için bu fiyat belirlendi ve pek çok kişi satın alma konusunda tereddütte kaldı. Yine de zamanla gelecek indirimler oyunu oynamanız için fırsat sağlayabilir.