Battlefield 2042 PC Gereksinimleri: İşte Önerilen Özellikler

Battlefield 2042 PC Gereksinimleri: İşte Önerilen Özellikler

EA, Battlefield 2042 oynamak için minimum ve önerilen bilgisayar gereksinimlerini açıkladı.

DICE, bu Ağustos ayında Battlefield 2042 için teknik oyun testlerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor ve EA tarafından VGC aracılığıyla dağıtılan davetlere göre, beklenen birinci şahıs nişancı oyununu çalıştırmak için gereken minimum ve önerilen bilgisayar gereksinimlerini açıkladı.

Battlefield 2042 beta Eylül ayında başlayacak olsa da, EA herkes çok oyunculu aksiyonun tadına varmadan önce bir dizi teknik oyun testi için davetiye gönderdi. Davete göre "birkaç bin katılımcı", oyunu 12-15 Ağustos tarihleri ​​arasında PS5, Xbox Series X ve Series S ve PC'de test etme fırsatı bulacak.

Battlefield 2042 bilgisayar gereksinimleri

Bildirilen minimum ve önerilen gereksinimlere göre Battlefield 2042'yi çalıştırmak için en yeni oyun dizüstü bilgisayarına ihtiyacınız olmayabilir.

Battlefield 2042 için minimum gereksinimler Intel Core i5 6600K veya AMD FX-8350 CPU, 8GB RAM, 4GB video belleği ve Nvidia GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560 GPU'dur. Ayrıca 512Kbps veya daha hızlı bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak.

Önerilen gereksinimlere gelince, buna Intel Core i7 4790 veya AMD Ryzen 5 3600 CPU, 16GB RAM, 8GB video belleği ve Nvidia GeForce RTX 2060 veya AMD Radeon RX 5600 XT GPU dahildir. Bilgisayarınızın ayrıca Windows 10'un 64 bit sürümünü çalıştırması gerekir.

Nvidia'nın RTX 30 Serisi GPU'ları çok moda olsa da, Battlefield 2042'yi oynarken en iyi sonucu almak gerekmiyor gibi görünüyor.

Battlefield 2042 EA Playtest'e nasıl kayıt olunur?

Eylül ayındaki açık betadan önce DICE'ın bir sonraki girişini denemek isteyen Battlefield hayranları, EA Playtester olmak için kaydolabilir. 12 Ağustos Perşembe gününden 15 Ağustos Pazar gününe kadar DICE, beş oyun testi üç saat ve biri dokuz saat olmak üzere altı oturum yapacak.

EA Playtesting topluluğuna katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz. Avrupa, Kuzey Amerika ve Avustralya'daki konumları içeren en yakın Playtest konumunuzu seçmeniz istenecektir. Bu konumların yakınında değilseniz, bir "uzaktan (evde)" seçeneği seçebilirsiniz.

EA Playtester olmak için kaydolabilirsiniz ancak bu, kayıtlı tüm oyuncuların her bir oyun testinin parçası olma şansına sahip olacağı anlamına gelmez. EA, farklı platformlardaki oyuncuları davet edecek ve oyun testinin bölgenizde mevcut olması gerekecek.