Battlefield 2042, Hilelere ve Bilgisayar Korsanlarına Karşı Zorlu Bir Savaşla Karşı Karşıya: İşte Nedeni

Battlefield 2042, Hilelere ve Bilgisayar Korsanlarına Karşı Zorlu Bir Savaşla Karşı Karşıya: İşte Nedeni

1,2 milyon kullanıcısı olduğunu iddia eden bir web sitesi, BF2042'nin lansmanından önce hile satıyor.

IWantCheats adlı bir web sitesi, yaklaşmakta olan birinci şahıs nişancı için birkaç hile ve hack taşıdığını iddia ediyor. Bunlar, Aimbot (otomatik nişan alma) veya Cheat Radar (oyuncu konumları gibi bilgileri filtreler) gibi araçları kullanarak oyunculara haksız avantajlar sağlayabilir.

Charlie Intel tarafından bildirildiği üzere, dolambaçlı web sitesi, bu hack'leri kullanmanın insanları paralarını harcamaya ikna etmek için nasıl güvenli olduğu konusunda cesur iddialarda bulunuyor.

“Güvenlik ve tespit edilemezlik, IWantCheats için en önemli önceliklerdir. Battlefield 2042 Hack'imizin tespit edilmediği onaylandı, çünkü geliştiriciden yeni bir yama çıkarsa her zaman güncelliyoruz."

Ne yazık ki, site daha önce yasaklanmamış 1,2 milyon kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu iddia ettiği için taktikler çalışıyor gibi görünüyor.

Hile ve bilgisayar korsanlığı, oyun endüstrisinde, kendilerini olduklarından daha yetenekli göstermek için başkalarının eğlencesini mahveden küçük bir grup oyuncu tarafından teşvik edilen rahatsız edici bir eğilimdir. Bazıları için amaç, profesyonel oyuncu statüsüne ulaşmak, bazıları ise yeni öğelerin kilidini açmak için istatistiklerini şişirmektir. Durum ne olursa olsun, yakalananlar ömür boyu men edilme riskiyle karşı karşıyadır.

Call of Duty, lansmanından bu yana, 60.000'i hile yazılımı kullandığı için yalnızca Şubat ayında işaretlenen 300.000 oyuncuyu kalıcı olarak yasakladı. Ağustos ayında Apex Legends, 2.000 oyuncuyu daha düşük rütbeli oyuncularla karşı karşıya bırakan bir hile kullandıkları için yasakladı.

Hack ve hile yöntemleri daha karmaşık hale geliyor ve oyun geliştiricilerinin kuralları çiğneyenleri etkisiz hale getirmesini zorlaştırıyor. Diyelim ki DICE ve EA, bunun gibi web sitelerini yakından takip ediyor ve onlara karşı savaş açmaya hazırlanıyor.

Battlefield 2042, 22 Ekim'de PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve PC'ye gelecek.