Battlefield 2042 Ertelendi; İşte Yeni Tarih

Battlefield 2042 Ertelendi; İşte Yeni Tarih

Battlefield 2042 19 Kasım'a Ertelendi; İşte Detaylar..

Hızla daha da fazla oyun gecikmesi geliyor ve en son çıkan oyun şaşırtıcı derecede büyük bir sürüm: Battlefield 2042. Neyse ki hayranlar için büyük bir sarsıntı değil, DICE'ın birinci şahıs nişancı oyunu şimdi 19 Kasım 2021'de çıkıyor.

DICE, Criterion ve Ripple Effect'teki yayıncı Electronic Arts ve geliştirme ekipleri, 22 Ekim'deki orijinal lansman tarihindeki son dakika değişikliğinin neden devam eden pandeminin sorumlu olduğunu söyledi.

"Oyunun ölçeği ve kapsamı göz önüne alındığında, lansmana doğru ilerlerken ekiplerimizin stüdyolarımıza geri döneceğini ummuştuk" diye devam ediyor. "Devam eden koşullar bunun güvenli bir şekilde olmasına izin vermiyor ve ekiplerin evden yaptığı tüm sıkı çalışma ile, oyuncularımız için Battlefield 2042 vizyonunu gerçekleştirmek için fazladan zaman ayırmanın önemli olduğunu düşünüyoruz."

Call of Duty: Vanguard'ın 5 Kasım'da ve Halo Infinite'in (ücretsiz çok oyunculu) 8 Aralık'ta çıkması planlandığında, Battlefield 2042'nin lansmanı şimdi iki dev nişancı oyunu arasında düzgünce sıkıştırılacak.

Battlefield hayranları için iyi bir haber, oyunun gecikmesinin, planlanan yayın öncesi herkese açık test oturumlarını etkilemeyebileceğidir. Merakla beklenen açık beta ile ilgili bilgiler bu ayın sonunda sunulacak.

Battlefield 2042, PC (Origin, Steam ve Epic Games Store), Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5'te piyasaya çıkıyor. Oyunun bir kampanyası olmayacak ve bunun yerine geniş bir çeşitlilik sunacak. 128 oyuncuya kadar savaşlarla çok oyunculu seçenekler. Birden fazla geliştirme stüdyosu, önceki Battlefields içeriğine sahip Portal adlı derinlemesine bir Özel Oyun oluşturucu ve bildirildiğine göre Tarkov benzeri bir Escape from Tarkov deneyimi de dahil olmak üzere ayrı öğeler üzerinde çalışıyor.