Battlefield 2042 Çıkışı Neden Ertelendi? Battlefield 2042 Yeni Tarihi Açıklandı

Battlefield 2042 Çıkışı Neden Ertelendi? Battlefield 2042 Yeni Tarihi Açıklandı

Battlefield 2042 için tarih verilmişti. Oyunun çıkmasına az bir süre kala şirketten açıklama geldi. EA, yaptığı açıklama doğrultusunda oyunun ertelendiğini duyurdu. Peki Battlefield 2042 ne zaman çıkacak? Oyunun ertelenme nedeni de belli oldu.

Battlefield ve Call of Duty rekabeti sürerken yeni gelişmeler yaşanıyor. Battlefield hayranları, yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Özellikle de son zamanlarda dikkat çeken oyun duyuruları gündemdeki yerini korudu. EA, Battlefield 2042 isimli oyunun çıkış tarihinin geciktiğini açıkladı. Oyun için yeni bir tarih verilirken, çıkışın gecikmesindeki nedenler sıralandı. Pek çok kişi 22 Ekim'de lansmanla beraber tanıtılması bekliyordu. Uzun zamandır beklenen oyun adeta hayal kırıklığına uğrattı. Fakat şirketin açıklaması oldukça tatmin ediciydi. Neden geciktiği konusunda önemli ifadelerde bulunuldu.

Battlefield 2042 Neden Ertelendi

Oyunun ertelenmesindeki en önemli nedenin salgının son zamanlardaki artışı oldu. Yeni dalganın geldiği söylentileri sonrasında vaka ve ölüm sayılarındaki artış insanları tekrardan kapanmalara itti. Pek çok Battlefield 2042 geliştiricisi de evden çalışmayı sürdürdü. Ev çalışmalarının şirket çalışmalarına göre daha düşük performans vermesi nedeniyle de ciddi anlamda bir sorun yaşandı. Bu sürenin uzayacağı anlamına geliyordu. Şirketin yaptığı açıklamada sürenin neden uzadığını bu şekilde açıklaması her şeyi gözler önüne serdi. Dolayısıyla 22 Ekim yerine farklı bir tarihte yayınlanması kararlaştırıldı.

battlefield-20422.jpg

Battlefield 2042 Ne Zaman Yayınlanıyor?

Battlefield 2042 isimli oyunun 22 Ekim yerine 19 Kasım'da yayınlanması muhtemel gözüküyor. Şirketten gelen açıklamada bu tarihe yer verildi. Dolayısıyla geliştirici ekip DICE'ın elinden geleni yaparak bir ay gecikmeli şekilde oyunu yayınlaması beklenmekte. Ofis çalışmalarına oldukça uzak olan şirket, bir şekilde sorunu en kısa sürede halledecek. Geliştirmeler tamamlandığında 19 Kasım'a kadar yayın hazır hale geleceğini söyleyebiliriz. Şirket bu konuda garanti bir tarih verdi. Ancak bazı kaynaklar bu tarihi de yalanladı ve şirketin tekrar geciktirme yoluna gideceğini ifade etti. Yine de resmi açıklamalar bunu söylemiyor.

Twitter'dan Duyuru Yapıldı

Battlefield resmi hesabı, Twitter üzerinden duyuru yaparak söz konusu sıkıntıya değindi. Battlefield hayranları ise bu beklenmedik açıklama sonrası ne yapacağını şaşırdı. Ancak açıklama öncesi bazı kaynaklar geliştirme süresinin uzayacağını iddia ediyordu. Yani dış kaynaklardan gelen bu açıklamalar sızıntı olduğuna işaretti. Benzer kaynaklardan gelen ifadeler 1 aylık gecikmenin yeterli olmayacağını söylüyor. Ancak bu konuda nasıl bir tahminde bulunacakları ise oldukça muamma. Söz konusu geliştiricilere göre ve şirketten yapılan açıklamayla beraber 19 Kasım tarihi kullanıcıların önemsediği tek tarih. Dolayısıyla Battlefield 2042 için farklı bir tarihten bahsedilmesi şu noktada pek de önemli değil. Sevilen oyun şirketinin dikkat çeken yapımları, yayınlanmaya devam edecek. Virüsün etkili olduğu son zamanlarda çalışmaların evden sürdüğü biliniyor.