Battlefield 2042: Çıkış tarihi, Silahlar, Haritalar ve Daha Fazlası

Battlefield 2042: Çıkış tarihi, Silahlar, Haritalar ve Daha Fazlası

Büyük haritalar, daha fazla yıkım, çılgın özelleştirme ve 128 oyunculu haritalar, 2021'de geldiğinde Battlefield 2042 olacak

Battlefield 2042 ile EA ve Dice kaybetmeyi göze alamayacakları bir savaşa giriyor. Battlefield hayran kitlesi, oyuncular manşetleri kaplayan Battle Royale nişancı oyunlarına geçtikçe bir noktada azalmaya başladı. Şimdi, bu hikayeli birinci şahıs nişancı serisi, neden yaklaşık yirmi yıldır sürdüğünü gösterme şansına sahip.

Bunu yapmak için, çoğu kendi kendine yol açan geçmiş sorunlardan kaçınması gerekecektir. Battlefield 3, 2011'de ciddi hatalarla piyasaya sürüldü; 2013'teki Battlefield 4 daha da kötü durumdaydı ve Battlefield: Hardline, geleneksel savaş tabanlı oyunlardan tuhaf bir şekilde ayrılıyordu. En son giriş olan Battlefield V, iyi karşılanan Battlefield 1'i takip etti, ancak kurulum sırasında hayranlar tarafından haksız yere ezildi ve satış tahminlerine ulaşamadı.

Yoldaki son engellere rağmen, Battlefield hayranlarının Battlefield 2042 hakkında heyecanlanmak için nedenleri var. Bugüne kadarki her girişin arkasındaki stüdyo olan DICE, tipik yıllık sürüm yerine iki yıllık bir geliştirme döngüsünü tercih ederek zaman alıyor. DICE, oyunu abartmaktan da çekinmiyor, “benzeri görülmemiş bir boyuta” ulaşacak gibi cesur iddialar ortaya atıyor. Ve gördüğümüz kadarıyla, teslim etmeye hazır. Aşağıda daha fazla ayrıntıya gireceğiz, ancak öne çıkanlar arasında devasa haritalar, 128 oyunculu dövüşler, yeni ve eski oyunlardan öğeleri karıştırıp eşleştirebileceğiniz bir Portal modu ve dinamik hava olayları yer alıyor.

Dice, Battlefield 2042'yi resmi olarak bitirdiğine göre, oyun hakkında bilmediğimiz pek bir şey yok. Battlefield 2042 hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Battlefield 2042 çıkış tarihi

Battlefield 2042, Origin, Steam ve Epic Game Store aracılığıyla Xbox One, Series X, PS4, PS5 ve PC için 22 Ekim'de çıkış yapacak.

8crujssdp9mixsirdjbj5y-970-80-jpg.webp

DICE'a Battlefield 2042'nin yaratılmasında yardım eden Need for Speed'in yapımcısı Criterion Games. EA'nın baş stüdyo sorumlusu Laura Miele'ye göre, Criterion Dice'a yardımcı olurken, bir sonraki Need for Speed girişi 2022'ye kadar ertelendi.

EA'nın hataları gidermek ve Battlefield 2042'yi şimdiye kadarki en istikrarlı lansman yapmak için fazladan zaman ve kaynak kullanacağını umuyoruz.

Battlefield 2042 betası

Battlefield 2042, Ekim ayında piyasaya çıkmadan önce bir betaya girecek. Twitter'daki Battlefield Bülteni'ne göre, beta, oyunu ön sipariş vererek erken erişim elde edenler için 4 Eylül'de yayınlanmadan önce 3 Eylül'de indirilebilecek.

Beta, 6 Eylül 04:00 ET'de başlayan ve 11 Eylül'de 10:00 ET'de sona eren herkese açık olacak.

Battlefield 2042: PS5 ve Xbox Series X'te mi?

Kısacası, evet. EA'ya göre Battlefield 2042, PS5 ve Xbox Series X / Xbox Series S'de piyasaya sürülecek ve "yeni nesil platformların gücünden tam olarak yararlanacak".

Wilson, “Yeni konsolların teknik gelişmeleri, ekibin franchise için gerçek bir yeni nesil vizyon sunmasına izin veriyor” dedi.

Battlefield 2042, son nesil konsollarda da mevcut olacak. Bu bir sürpriz olmamalı - arz sıkıntısı, oyuncuların yalnızca bir kısmının en son sistemlere geçtiği anlamına geliyor.

Elbette, en iyi deneyimi yaşamak istiyorsanız, gelişmiş fizik, yapay zeka ve daha "sürükleyici bir doğa"dan yararlanacakları için PS5 veya Xbox Series X'te oynamanız gerekecek. En önemlisi, yalnızca mevcut nesil konsollarda 128 oyunculu haritalar bulunurken, son nesil 64 oyuncuda takılı kalacak.

Battlefield 2042 fragmanları

Dice ve EA, 9 Haziran'da Battlefield 2042 için resmi bir fragman yayınladı.

Çılgın fragmanda görüldüğü gibi, Battlefield 2042, askerlerin etrafta süzülebilmesi için kanat takımları içerecek, silahlar savaş sırasında özelleştirilebilecek (yalnızca yükleme ekranında değil) ve kasırgalar binaları yok edecek ve oyuncuları bir harita boyunca fırlatacak. Ayrıca robot köpekler, silahlı uçan arabalar ve bazı ilginç bilim kurgu teknolojileri gördük.

https://youtu.be/ASzOzrB-a9E

Tanıtım fragmanını yayınladıktan sonra EA, esasen sinematik fragman olan ama aslında oynanan 3 dakikalık bir oyun fragmanı yayınladı. Gökten inen araçlar, yoğun şehir ormanlarında destansı çatışmalar, anında silah özelleştirme seçenekleri gördük ve bir turda karşılaşacağınız dinamik silahlar ve olaylar hakkında bir teaser aldık.

https://youtu.be/WomAGoEh-Ss

Battlefield 2042: Haritalar, silahlar ve yıkım

Lansmanda Kum Saati (Doha, Katar), Orbital (Fransız Guyanası), Kaleidoscope (Güney Kore), Manifest (Singapur), Discarded (Hindistan), Breakaway (Antarktika) ve Renewal (Mısır) dahil olmak üzere yedi harita sunulacak.

Antarktika merkezli harita, petrol için savaşan oyuncuları içeriyor; Doha'nın yeni bir versiyonunda kum fırtınaları olacak; Hindistan'da gemi kalıntılarıyla dolu kurumuş bir deniz yatağı var ve Kaleydoskop Güney Kore'de bir metropol. Fragmandan, turlar sırasında (bir füze fırlatma gibi) dinamik olayların gerçekleştiği ve dinamik havanın büyük bir rol oynayacağı açık. Battlefield 2042 hakkında daha fazla bilgi için EA'nın açıklama sayfasına bakın.

Bu yeni haritalar, yeni ve eski oyunlardan öğeleri bir araya getiren bir oyun modu olan Battlefield Portal'da klasiklerle birleşecek (aşağıdaki Portal'da daha fazlası). Şimdiye kadar, yeniden tasarlanan haritalar şunları içeriyor:

  • Bulge Savaşı (Battlefield 1942)
  • El Alamein (Savaş Alanı 1942)
  • Arica Limanı (Battlefield: Bad Company 2)
  • Valparaiso (Savaş Alanı: Kötü Şirket 2)
  • Hazar Sınırı (Savaş Alanı 3)
  • Noshahr Kanalları (Savaş Alanı 3)

7nnbbhwytjckwdpn8yqt8k-1024-80-jpeg.webp

PS5 ve Xbox Series X, franchise için ne yapabilir? Wilson, Battlefield 2042'nin "her zamankinden daha fazla oyuncuyla devasa ve sürükleyici savaşları hayata geçireceğini" söyledi. Bu, dinamik ortamlar ve 128 oyuncuya kadar harita anlamına gelir.

Battlefield serisi, uzun süredir 32 oyuncudan oluşan iki takımı karşı karşıya getirerek 64 oyunculu yoğun savaşlar yarattı. Battlefield 2042 ile birlikte haritalar "128'den fazla oyuncu düşünülerek tasarlanıyor".

7nnbbhwytjckwdpn8yqt8k-1024-80-jpeg-001.webp

Haritalar "benzeri görülmemiş bir ölçeğe" sahip olacak ve Battlefield'ın bir sonraki sürümü "franchise'ın bildiği tüm yıkım, oyuncu ajansı ve araç ve silah savaşını alıp başka bir seviyeye yükseltiyor" dedi.

Henderson, Battlefield 2042'de bir savaştan önce ve sonra binaları gösterdiği varsayılan fotoğraflar yayınladı. Görüntüler, oyuncuların tüm şehirleri yok etme yeteneğine sahip olacağını gösteriyor.

128 oyunculu haritalar yalnızca en yeni nesil konsollarda mevcut olacak, bu nedenle Xbox One ve PS4 oyuncuları, PS5 ve Xbox Series X sahiplerine de sunulacak olan 32'ye karşı 32 standart oyun modlarında sıkışıp kalacak. Eski donanımları oynayanlar, görsel düşüşler ve daha az yıkılabilirlik görecekler.

Savaş Alanı Portalı

Portal, kendi maçlarınızı oluşturmanıza veya Battlefield 1942, Bad Company 2 ve Battlefield 3 ve Battlefield 2042'den öğeler içeren önceden var olanlarda oynamanıza izin veren bir mod. DICE, modun oldukça tuhaf bir fragmanında nasıl yapabileceğinizi gösterdi. Fütüristik bir ortamda (BF 2042'den) modern silahlarla (BF3'ten) oynayan bir İkinci Dünya Savaşı askeri (BF 1942'den) olarak oynayın.

Ayarları, özelleştirmeleri, silahları, araçları, haritaları ve daha fazlasını değiştirme seçeneği ile kombinasyonlar sonsuz görünüyor. Bu seçeneklerin tümü, kuralları, zafer koşullarını, belirli oyun içi olayların sonuçlarını tanımlayabileceğiniz ve ek ince ayarlar yapabileceğiniz bir yazılım olan Logic Editor'da ayarlanır.

EA'nın kendi sözleriyle: "Takım oranlarını değiştirebilecek, zafer koşullarında ince ayar yapabilecek, silahları kısıtlayabilecek ve hatta Battlefield tarihinin farklı dönemlerinden farklı grupları birbirine karşı koyabileceksiniz."

Battlefield 2042 kampanyası

Battlefield 2042'de kampanya yok, sadece çok oyunculu mod var. Bununla birlikte, oyuncular, gerçek oyunculara karşı çıkmadan önce becerilerini geliştirmek için yeni haritaların herhangi birinde AI'ya karşı savaşabilirler.

Battlefield 2042 ayarı: Gelecekteki savaş

Battlefield 2042 yakın gelecekte geçiyor ve Battlefield 2142'nin manevi halefi olarak hareket ediyor.

EA, öncülüğün, düzinelerce başarısız ülkeyi sakatlayan yaygın gıda, enerji ve su depolarıyla eşiğinde bir dünya olduğunu söylüyor. ABD ve Rusya, "No-Pat" Uzmanlarının yeni bir dünya için savaşmak için her iki tarafa da katıldığı topyekün bir savaşa girdi.

Onaylanan yerler arasında Antarktika, Doha, Hindistan ve Güney Kore bulunmaktadır. Sızdırılan fragmanlar, Black Mirror "Metalhead" bölümündeki robot köpeklere çok benzeyen dronları, dörtlü helikopterleri ve askeri robotları gösteriyor.

Modern savaşa dönüşün Battlefield sadıkları tarafından memnuniyetle karşılanacağından şüpheleniyorum. Serideki en iyi oyunlardan bazıları - Battlefield 2, Bad Company, Bad Company 2 - geçmiş bir savaştan (Battlefield Vietnam, Battlefield 1, vb.) ziyade belirli olmayan bir çatışma sırasında modern bir savaş alanında oynandı.

Modern olmak ayrıca Dice'a silahlar, görünümler ve diğer özelleştirme seçenekleri söz konusu olduğunda daha fazla esneklik sağlar. Stüdyo, Battlefield V'in ilk oyunlarında gösterilen tarihsel yanlışlıklar nedeniyle gereksiz eleştiriler aldı. Oyuna kadın askerlerin dahil edilmesinin oyunun gerçekliğine zarar verdiğini düşünenler de cinsiyetçiliğe maruz kaldı. DICE tarihsel olmayan bir çatışmayı seçerse bu eleştirilerden kaçınılacaktır.

Battlefield 2042 uzmanları

EA'nın silah sınıfları hakkında daha fazla konuşmasını bekliyoruz, ancak görünüşe göre Battlefield 2042 farklı bir yaklaşım benimseyecek. Battlefield 2042 lansman sayfasında "Uzmanlara" ayrılmış bir bölüm var.

Bunlar, "Battlefield'ın Sınıflarına dayalı olarak, Uzmanların benzersiz bir Uzmanlığı ve Özelliği vardır - ancak ekipmanın geri kalanı tamamen özelleştirilebilir. Uzmanınızı seçip donatmak, manganız içinde sinerjiler oluşturmanıza ve herhangi bir savaş durumunu üstlenmek için kendinizi güçlendirmenize olanak tanır. "

İlginç bir şekilde, beş Uzman türü zaten açıklandı ve beşi daha yakında gelecek gibi görünüyor. Bildiğimiz beş kişi Webster Mackay (çengel, çevik), Maria Falck (Syrette Pistol, Combat Surgeon), Boris (SG-36 Sentry sistemi, Nöbetçi Operatörü), Casper (OV-P Recon Drone, Hareket Sensörü) ve Kimble "İrlandalı" Mezarlar (Tahkimat sistemi, Kıdemli).

Battlefield 2042 çapraz oynamayı destekleyecek mi?

Evet, Battlefield 2042 çapraz oyunu destekleyebilir, yani PlayStation, Xbox ve PC oyuncuları birbirlerine karşı oynayabilir.

Henderson, BF6'nın tüm platformlar ve muhtemelen son nesil konsollar arasında çapraz oynama özelliği sunacağını söyledi. Kişisel olarak PC oyuncularının denkleme dahil olmasına karşı olsam da, çapraz oyun, özellikle 128 oyuncu içeren turlarda eşleştirmeyi hızlandırmalı.

Battlefield V'in Firestorm Battle Royale modundaki en büyük sorunlardan biri, bir maça girmek için geçen süreydi. Uzun bekleme süreleri, daha geniş bir oyuncu tabanına kapı açtığı için çapraz oyun ile çözülebilir.