Back 4 Blood Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Back 4 Blood Çıkış Tarihi, Oynanış ve Daha Fazlası

Back 4 Blood hakkında bilmeniz gereken her şey

Back 4 Blood, oyuncuların bir zombi kıyameti sırasında hayatta kalmaları gereken, yaklaşmakta olan dört oyunculu bir kooperatif oyunudur. Adı dışında her şeyde Left 4 Dead'in uzun zamandır beklenen halefi ve hatta aynı stüdyo tarafından geliştiriliyor. Left 4 Dead, zekice yazılmış yazımı, bağımlılık yaratan oynanışı ve abartılı sunumuyla eleştirmenlerce beğenildi, bu yüzden Back 4 Blood'ın aynı alanlarda başarılı olup onları bir sonraki seviyelere taşıyabileceğini umuyoruz.

Çıkış tarihi, oynanış, zombi türleri ve daha fazlası hakkında ayrıntılar da dahil olmak üzere Back 4 Blood hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Back 4 Blood önizlemesinin uygulamalı izlenimimize de göz atmayı unutmayın.

Back 4 Blood çıkış tarihi

Back 4 Blood, 22 Haziran'da piyasaya sürülecek şekilde ayarlandı, ancak son bir gecikmeden sonra, şimdi 12 Ekim'de çıkması planlanıyor. PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S ve PC'de başlayacak. Oyun, Left 4 Dead ile çarpıcı benzerlikleri nedeniyle herkesi şaşırttığı The Game Awards 2020'de duyuruldu.

Back 4 Blood, Turtle Rock Studios tarafından geliştiriliyor ve Left 4 Dead'den ilham alan başka bir korku oyunu değil. Aksine, bu ekip orijinal Left 4 Dead serisinin yaratılmasından sorumludur. Valve'den ayrıldı ve 2011'de bağımsız oldu ve şimdi geliştirici ikonik serisini yeniden ele almaya hazır görünüyor.

Back 4 Blood oynanışı

Daha önce Left 4 Dead oynadıysanız, Back 4 Blood'dan ne bekleyeceğinizi bilirsiniz. Temel oyun, hedefin bir seviyenin sonuna ulaşmak için zombi dalgaları (ve diğer özel virüs türleri) arasında yolunuzu kesmek ve patlatmak olduğu dört oyunculu bir işbirliği deneyimine sahip olacak.

Ayrıca, Temizleyicilerin (insanlar) Ridden'a (zombiler) karşı karşıya geldikleri sekiz oyunculu rekabetçi bir çok oyunculu mod da var; bu mod ayrıca tonlarca avantaj ve oynanışı renklendirecek özel yetenekler de içeriyor.

Back 4 Blood, oyuncuların hayatta kalma mücadelelerinde kullanmaları için çeşitli ateşli silahlar ve yakın dövüş silahları içerecek. Bu silah türleri şu anda saldırı tüfeklerini, hafif makineli tüfekleri, pompalı tüfekleri, hafif makineli tüfekleri, keskin nişancı tüfeklerini ve silahları içermektedir.

nexj2cbtraxjgu2rpxrukm-970-80-jpg.webp

Ek olarak, oyuncuların karakterlerini benzersiz şekillerde güçlendirmelerine olanak tanıyan kart tabanlı bir avantaj sistemi vardır; bufflar Reflex, Brawn, Discipline ve Fortune kategorilerine ayrılmıştır. Daha fazla zorluk için Ridden'a değiştiriciler ekleyen Yolsuzluk kartları da olacak.

https://youtu.be/egKKE8dQC9M

Ayrıca oyunun, muhtemelen dünyanın her yerinden oyuncuları çeşitli set parçaları arasından geçirmesini bekleyebiliriz. Henüz ne bekleyebileceğimizi söylemek zor ama Left 4 Dead 2 oynamayı ve bir lunaparkta kullanılmayan bir roller coaster'ın raylarında zombilere ateş etmeyi asla unutmayacağım.

Ayrıca Back 4 Blood'ın her zaman çevrimiçi olacağı da doğrulandı. Bu, solo oynamayı düşünenler için hayal kırıklığı yaratan bir haber olabilir.

Geri 4 Kan karakterleri

Şimdiye kadar Back 4 Blood'ın dört oynanabilir karaktere sahip olacağını biliyoruz: Walker, Holly, Hoffman ve Evangelo. Left 4 Dead'e benzer şekilde, çekiciliğin çoğu, her bir kişiliğin birbiriyle nasıl etkileşime girdiğinden gelir. Walker sabırlı bir lider gibi davranıyor, Evangelo aptal şakacı gibi görünüyor, Hoffman aşındırıcı, güneyli bir silah delisi gibi görünüyor; ve Holly grubun moda asisidir.

nexj2cbtraxjgu2rpxrukm-970-80-jpg-001.webp

Her karakterin kendine özgü silahı ve avantajları vardır. Walker bir Glock 23'e, ekstra sağlığa, daha fazla cephane kapasitesine, artırılmış cephane kazanımına ve her hassas öldürmede geçici olarak yüksek ateşli silah doğruluğuna sahiptir. Holly çivilenmiş bir sopa, her öldürmede dayanıklılık, ekstra yakın dövüş hasarı, daha yüksek maksimum dayanıklılık ve artan dayanıklılık kazanımları alır. Evangelo'nun bir palası, daha fazla dayanıklılık yenilenmesi, iki kat hareket hızı ve her beş dakikada bir hareketsizleştirici saldırılardan kurtulma yeteneği var. Ve son olarak, Hoffman bir M1911 tabanca, saldırı ve destek yardımcı eşyaları için ekstra alan, bir cephane paketi ve öldürdüğü her Ridden ile cephane düşürme şansı ile başlar.

Geri 4 Blood zombi türü

Ridden'ın özel türlerinin resmi adlarını bilmiyoruz, ancak neye benzediklerini biliyoruz ve ne yaptıklarına dair bazı fikirlere sahibiz (ayrıca bunlara toplulukta ne ad verildiğini de belirteceğiz) ). Şu anda beş özel türü biliyoruz: Ogre, Snitch, Retch, Bruiser ve Hocker.

nexj2cbtraxjgu2rpxrukm-970-80-jpg-002.webp

Hocker, aşağılık boğazının derinliklerinden viskoz bir madde tükürebilir, bu da oyuncuları temas halinde hareketsiz hale getirerek başka bir oyuncu tarafından destekleninceye kadar hareket etmelerini imkansız hale getirir. Bu yetenek, Left 4 Dead'de hem Sigara İçen hem de Jokey için mevcut olanlara benzer, çünkü başkaları yardım edene kadar kontrolü oyuncudan almayı içerir. Bununla birlikte, Hocker, duvarlar arasında atlamasını ve dikey yüzeylere yapışmasını sağlayan fazladan bir çift kolu göz önüne alındığında daha da tehdit edici olduğunu kanıtlayabilir.

Snitch kendi başına özellikle tehlikeli değildir, ancak bir tanesini kontrolsüz bırakırsanız, tüm zombi sürüsünü konumunuz konusunda uyaracaktır. Bu olmadan önce onlarla gizlice ilgilenebilirseniz, çok fazla sorun olmamalıdır.

Ogre, mermiler fırlattıkları, tonlarca sağlığa sahip oldukları ve büyük oldukları için Left 4 Dead'deki Tank'a oldukça benzer. Bu, özellikle hasar verme yetenekleri nedeniyle, her bir oyuncunun ilgilenmesi gereken bir düşman türü gibi görünüyor.

Retch, oyunculara zarar veren aşındırıcı asit tükürebilir ve bu asitle temas eden kişinin bulunduğu yere zombileri uyarır. Bu şişmiş canavarlar da çok sağlıklı görünüyor, bu da oyuncuların onlarla hızlı bir şekilde ilgilenmesi gerektiği anlamına geliyor.

Ve son olarak, Bruiser, oyunculara tam güçle saldıran büyük bir yaratıktır. Bir oyuncu bir oyuncu tarafından vurulursa, önemli miktarda hasar alır ve önemli ölçüde geri çekilir. Ancak, bu düşmanlarla uzaktan ilgilenirseniz, çok fazla sorun teşkil etmemelidirler.

Back 4 Blood özel sürümleri

Back 4 Blood'ı ön sipariş vermek, şu silahlar için görünümler içeren Fort Hope Elite Silah Görünüm Paketi'nin kilidini açar: 870 Shotgun, Uzi SMG, M4 Carbine ve RPK LMG.

Back 4 Blood Ultimate Edition'ın fiyatı 99,99 $'dır ve dört gün erken erişim, dört "Savaşla Sertleştirilmiş" karakter görünümü, nadir bir afiş, amblem, başlık ve sprey ile birlikte gelir. Ayrıca, oyuncuya ek hikaye içeriği, yeni karakterler, özel mutasyona uğramış Ridden ve daha fazlasıyla birlikte gelen lansman sonrası üç içerik düşüşüne erişim sağlayacak bir Yıllık Geçiş içerir.

Back 4 Blood Digital Ultimate Edition ayrıca Yıllık Geçiş ve dört günlük erken erişim ile birlikte gelir. Ancak oyunculara karakter kaplamaları, afiş, amblem başlığı veya spreyi vermez. Ancak, sadece 89,99 dolar.

Back 4 Blood PC Gereksinimleri

Şu anda Back 4 Blood Alpha testi için minimum PC gereksinimlerine sahibiz. Bunlar, oyun resmi olarak piyasaya sürüldüğünde değişebilir, ancak bir Intel i5-8500 CPU, GeForce GTX 770 veya Radeon RX 4808 GPU, 8GB RAM, 30GB depolama alanı ve Windows 10 içerir.