Assassin’s Creed Valhalla Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Assassin’s Creed Valhalla Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Yeni nesil oyun konsollarında ve bilgisayarlarda üst düzey bir deneyim sunmasını beklediğimiz Assassin’s Creed Valhalla oyunundan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şöyle ki artık oyun hakkında video içerikleri yayınlanmaya başladı.

Tanıtım sırasında paylaşılan videoların ardından şimdi ise hikaye videoları gelmeye başladı. Yayınlanan son hikaye videosunda ise oyun hakkında çok daha fazla bilgi veriliyor. Bu sefer ana odak hikaye olacak.

Bunu da Okuyun: Tek Görselde Crysis Remastered ile Crysis Karşılaştırması

Assassin’s Creed Valhalla Hikayesine Bir de Böyle Bakın

Yeni fragmanda Eivor karakterinin başrolde olduğunu görüyoruz. Ragnar Lothbrok'un oğulları ile karşılaşan ve mücadele içerisine giren Viking savaşçısı Eivor'un hikayesi hakkında bilgiler veren yeni video, Britanya'nın işgalinin konu edineceğine de özet geçmiş oluyor.

Yayınlanan yeni videoda yer alan detaylar bir yana, şunu görüyoruz ki özellikle mekan modellemeleri çok başarılı tutulmuş. Oyunda karakterlerin modellemeleri de başarılı ama alan açısından çok daha geniş mekanlara doğru bir yayılma izlenimi vermek adına, üst düzey modellemeler yapılmış.

[embed]

Kullanılan alanlar bu kadar geniş tutulacak olursa, oyunda çok daha fazla mücadeleyle karşı karşıya kalacağımızı söyleyebiliriz. Bir yandan mekanların modellemesi bir yandan denizlerin modellemesi bir yandan büyük savaşların işaret edilmesi.

Seslendirmeden, mekan dokularına kadar çok kaliteli bir oyunun geleceğini söyleyebiliriz. Burada işlenen konunun güzel olması ve Viking tarihi üzerinden yürünmesi de artı bir heyecan yaratıyor. Görünen o ki 10 Kasım 2020 tarihinde ilk olarak Xbox serisine gelecek olan oyun, uzun süre Assassin’s Creed tutkunlarını kendisine bağlayacak.

Serinin en iyi oyunu olacak mı orasını bilemiyoruz ama serinin en dikkat çeken oyunları arasına adını yazdıracak orası kesin.