Assassin's Creed Rogue Onaydan Geçti!

Assassin's Creed Rogue Onaydan Geçti!

Milyonlarca Assassin's Creed oyuncusu Assassin's Creed Unity'in olmasını beklerken, oyunun yapımcısı firma olan Ubisoft eski nesil konsollar için serinin en yeni oyunu olan Rogue kamoyuna duyurdu. Oyunun teknik ve grafiksel özelliklerine göz atıyoruz.

Ubisoft'un dünya üzerinde en başarılı olan oyunu Assassin's Creed, dünya üzerinde oldukça fazla hayran kitlesine sahip. Genellikle PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 28 Ekim'de piyasaya sürülmesi beklenen Unity gelmemiş olduğu halde, Ubisoft sosyal medya üzerinden başka bir oyunu daha duyurdu.

Ubisoft Sofia yine iş başında!

PlayStation 3 ve Xbox 360'a yani eski konsollara göre yapılacak olan oyun olan Assassin's Creed Rogue, Ubisoft Sofia oyunu kendi stüdyolarında geliştiriyor ve binlerce test ediliyor. Ayrıca firmanın Bükreş, Montreal,Chengdu,Milan,Quebec ve Singapur'da bulunan diğer stüdyoları da yeni yapımda büyük yer sağlıyor.

Peki oyunun hikayesi nasıl olacak?

Assassin's Creed Rogue, 18. yüzyılın ortasında Yedi Yıl Savaşları'nın geçtiği zamanlarda geçiyor. Ayrıca serinin yeni yapılmış olan, oyunculara donmuş Appalachian River, Valley gibi Kuzey Amerika'daki bölgeleri görmemizi sağlayacak. Tabiki diğer incelik ise oyunun serisinin önceki çıkan oyunlarından olan Assassin's Creed III'ün hikeyesindeki bazı hataları, Rogue ile doldurulacak.

Oyun piyasaya ne zaman sürülecek ?

Bilgisayar platformu için her hangi bir duyuruda bulunmayan Ubisoft, Assassin's Creed Rogue'un PlayStation 3 ve Xbox 360 platformu için 11 Kasım'da çıkışını yapacağını kamoyuna duyurdu.