Artık iPhone, iPad ve Mac'te Bir Web Tarayıcısında 'Super Mario 64' Oynayabilirsiniz

Artık iPhone, iPad ve Mac'te Bir Web Tarayıcısında 'Super Mario 64' Oynayabilirsiniz

iPhone, iPad ve Mac'te Bir Web Tarayıcısında 'Super Mario 64' Oynanabilecek.

Daha önce Nintendo Life tarafından keşfedilen ikonik Super Mario 64'ü artık Apple ürünleriniz de dahil olmak üzere hemen hemen her cihazda bir web tarayıcısında oynayabilirsiniz. Web sitesi, "Süper Mario 64 ayrıştırma projesi" adlı bir GitHub projesinden kaynaklanmaktadır.

Oyun Safari'de iPad, iPhone ve Mac'te çok iyi oynuyor. Nintendo'nun bu sitenin ne kadar süre ayakta kalmasına izin vereceği belli değil, ancak ilk olarak Nisan ayında bildirildi, bu yüzden birkaç aydır etrafta. Hayranların favorisi olan bu Mario macerasını Apple cihazınızda denemek isterseniz, buradan yapabilirsiniz.

Oyunu iPad veya iPhone'unuzda oynamak için bir oyun kumandasını eşleştirmeniz gerekir. Bildiğiniz gibi, oyun oynamak için bir Playstation, Xbox veya MFi kontrol cihazını Apple cihazlarınızla eşleştirebilirsiniz. Siteyi bir Xbox Series S denetleyicisiyle test ediyorum ve herhangi bir giriş gecikmesi yok.

img-0281.webp

Web sitesine göre, oyun ilerlemenizi de kaydedebilirsiniz. Muhtemelen, tarayıcınızın önbelleğini temizlerseniz, kayıtlı oyunlarınız silinecektir. Mac veya PC'de klavyeyle oynarken eski Nintendo 64 düğmelerinin farklı tuşlara yeniden eşlendiğini unutmayın. Biraz kafa karıştırıcı - A düğmesi X, B düğmesi C, vb. Oyun başlamadan önce site size kontrollerin bir kılavuzunu gösterecek.

Oyun tamamlanmış görünüyor. Orijinal Super Mario 64 sadece 8 megabayttı, bu yüzden bunun mümkün olması hiç de şaşırtıcı değil. Nintendo, Super Mario 64'ü ilk olarak 1996'da Nintendo 64'te piyasaya sürdü ve daha sonra 2004'te Nintendo DS'de ve 2020'de Nintendo Switch'te olmak üzere iki kez yeniden yayınladı. Bu oyunu oynamanın birçok yolu olduğunu söylemek yeterli.

img-0281-001.webp

Super Mario 64'ün bu sürümünü, Xbox'taki bir web tarayıcısı da dahil olmak üzere herhangi bir cihazda oynayabilirsiniz. Nintendo'nun gelecekte siteyi kapatmaya çalışması çok olasıdır, bu yüzden elinizden geldiğince yararlanın.