Angry Birds 2, ilk 3 gün içinde 10 milyon kez indirildi!

Angry Birds 2, ilk 3 gün içinde 10 milyon kez indirildi!

Angry Birds serisi ile adını tüm dünyaya duyuran Rovio'nun son oyunu Angry Birds 2, yayınlanmasının üzerinden geçen ilk 3 gün içinde 10 milyon kez indirildi.

2003 yılında mobil platformlar için oyun geliştirme amacıyla yola çıkan Finli mobil oyun yapımcısı Rovio, günümüze kadar birçok platformda kendini gösterdi. 2009'a kadar çıkardıkları mobil oyunlar ile başarının pek de yanından geçemeyen bu firma, teknolojinin gelişmesi akıllı cihazların daha çok hayatımıza girmesi ile birlikte kullanıcılara çok daha kolay ulaşabildi ve bunun meyvesi olarak 2009 yılında Angry Birds oyunu ortaya çıktı. Bu oyun ile adını tüm dünyaya duyuran Rovio, tarihinin en büyük yükselişine şahit oldu. Kısa sürede milyonlara hitap etmeye başlayan Rovio, Angry Birds'in mobil platformlardaki başarısını günümüze kadar taşımayı başardı.

Angry Birds 2 duyuruldu

Rovio, günümüze kadar geliştirdiği 13 adet Angry Birds oyunundan sonra Angry Birds 2 duyurmuş ve oyuncuları heyecanlandırmıştı. Serinin ikinci mi yoksa on dördüncü oyunu mu desek bilemediğimiz bu oyun serinin ilk oyununa göre çok daha kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaştı.

30 Temmuz tarihinde Android ve iOS platformlarındaki yerini alan Angry Birds 2, yayınlandığı ilk 12 saat içinde 1 milyon indirme barajını geçti. Oyunun yayınlanmasının üzerinden geçen 36 saat içinde ise oyun 5 milyon indirme sayısına ulaştı. Bugün mağazalardaki üçüncü gününü dolduran Angry Birds 2, 10 milyon indirme sayısına ulaştı ve yapımcısı Rovio'nun yüzünü güldürdü.

Bakalım Rovio önümüzdeki dönemlerde Angry Birds serisi adına hangi duyurularla karşımıza çıkacak. Angry Birds 2'yi hâlâ telefonunuza indirmediyseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayarak mağazanızdan indirebilirsiniz.