Amazon'un Yeni Oyunu New World, RTX 3090 Ekran Kartlarını Çok Zorluyor!

Amazon'un Yeni Oyunu New World, RTX 3090 Ekran Kartlarını Çok Zorluyor!

Amazon Game Studios'un merakla beklenen yeni MMO oyunu New World'ün dün kapalı betası başladı. Ancak bugün birçok kullanıcı Nvidia GeForce RTX 3090 ekran kartının oyun için yeterli olmadığını ve donanımlarının fazlasıyla zorlandığını bildirdi.

Bu şu anda değiştirilmesi çok zorlu bir donanım ve Amazon'un bu durum için ne yapacağı bilinmiyor.

Raporlar, greyone78'in RTX 3090'larının ölümü hakkında bir paylaşımda bulunmasının ardından New World alt dizininden (r/nvidia'da çapraz paylaşımlı) geldi. Konuyla ilgili birçok kullanıcı ayrıca Twitter da bazı sorunlu GPU örneklerini paylaşıyor.

New World

Bu oldukça tuhaf bir durum çünkü 2021 yılının en güçlü donanımı bir video oyunu tarafından bu derece zorlanmamalı. Şimdi buradaki sorun ekran kartında mı yoksa oyunun kendisinde mi bunu bilmiyoruz. Sanırım yapılacak olan araştırmalar neticesinde bu belli olacak.

Donanımınızda yerleşik olarak, aşırı ısınmasını, çok yüksek hızda çalışmasını veya kaldırabileceğinden daha fazla güç çekmesini engelleyen bir dizi arıza kasası var. İşte bu yüzden, hız aşırtma bugünlerde neredeyse kusursuz.

Ancak görünüşe göre bu arıza kasaları, oyunun GPU'ları aşırı ısınması ve her yerde güç artışlarına neden olması nedeniyle New World'de o kadar güvenli değil. Genel fikir birliği, grafik silikonunun çok fazla ısınması ve VRM'leri aracılığıyla çok fazla güç çekmesi nedeniyle aşırı ısınmaya yol açtı.

Böyle bir şey ilk kez olmuyor. Aynı şey daha önce Starcraft 2'de de olmuştu.

Eğer New World'ü sabitlenmiş bir FPS değeri ile oynamazsanız ve ekran kartınızın hız aşırtmalı ve düşük voltajlı olarak çalışmasını sağlıyorsanız kesinlikle bu sorunla karşılaşmanız olasıdır.

New World FPS Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Aşağıda bu sorunla ilgili çözümü PowerGPU Twitter adresi nasıl yapmanız gerektiğini anlatmış. Tweet'e tıklayarak bunu öğrenebilirsiniz.

Ya da size nasıl yapmanız gerektiğini açıklayalım.

  • Öncelikle FPS'in sınırlandırılması gerekiyor. Sonra sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin.
  • Settings > Visuals > Max fps > 60 FPS'e ayarlayın.

New World, 31 Ağustos 2021 tarihinde piyasaya sürülecek. Oyun birçok kez ertelendi ve oyuncuların artık beklemeye sabrı kalmadı. Fiyat olarak oldukça uygun olan New World'ü satın almak isterseniz 109 TL'ye Steam üzerinden satın alabilirsiniz.