Alan Wake Remastered'ı Onaylandı, Sonbahar'da Epic Games'de Yayınlıyor

Alan Wake Remastered'ı Onaylandı, Sonbahar'da Epic Games'de Yayınlıyor

Alan Wake Remastered bu sonbaharda onaylandı, Epic Games yayınlıyor.

Birkaç sızıntıyı doğrulayan Remedy Entertainment bugün Alan Wake Remastered'ı duyurdu. Orijinal Microsoft platformuna özel gerilim filminin bu sürümü Epic Games tarafından yayınlanıyor ve çok platformlu bir sürüm olacak. İlginç bir şekilde, yeniden düzenleme duyurusu, Remedy Kreatif Direktörü Sam Lake'in Alan Wake hayran web sitesindeki bir gönderisiyle geldi.

Alan Wake Remastered, pakette The Signal ve The Writer genişletmelerini ve ayrıca Sam Lake'den geliştirici yorumlarını içerecek. Bugün yeniden ölçüm için ışın izleme gibi belirli grafik yükseltmeleri onaylanmazken, oyuncuların yeni sürümden bekleyebilecekleri stilistik ve görsel değişiklikler Lake tarafından detaylandırıldı:

Alan Wake Remastered, yıllar önce aşık olduğunuz orijinal deneyimdir. Bunu değiştirmek istemedik. Ancak Alan Wake'in karakter modeli ve sinematikler de dahil olmak üzere her yerde görseller, bazı yeni nesil yükseltmelerle güncellendi ve geliştirildi.


Aynı geliştirici tarafından 2019'da piyasaya sürülen Kontrol, Alan Wake ile aynı doğaüstü evrende. Perili yazar, Control DLC AWE'de de yer aldı ve sonunda hikayesine devam etti.

Remedy, şu anda çok oyunculu Kontrol spin-off'u da dahil olmak üzere bağlantılı oyun evrenini daha da genişletmek için birçok yeni proje üzerinde çalışıyor. Epic Games geçen yıl geliştiricinin ortağı olarak duyuruldu, bu nedenle remaster'ın mağazasına özel olması bekleniyor.

Ayrıca, orijinal sürümler yalnızca Xbox 360 ve Windows için olduğundan, Alan Wake ilk kez PlayStation platformlarında da mevcut olacak. Orijinalin Xbox One ve Xbox Series X|S sistemlerinde ve geriye dönük uyumlulukla oynanabileceğini unutmayın.

Alan Wake Remastered, Epic Games Store'un yanı sıra Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5 üzerinden PC'de piyasaya çıkıyor. Bugün yalnızca 2021 sonbaharında bir lansman penceresi verildi ve herhangi bir fiyatlandırma detayı açıklanmadı.