Akıllı kol saatinde Half-Life'ı çalıştırdı!

Akıllı kol saatinde Half-Life'ı çalıştırdı!

Android'in programlanabilir yapısının sunduğu teknolojik imkanlardan faydalanan bir kullanıcı, 1998 çıkışlı Half-Life'ı bir akıllı saatte çalıştırdı.

Yılların eskitemediği bir oyun olan Half-Life, günümüze kadar popülerliğini korumayı başaran nadir oyunlardan biri. Çıkışının üzerinden 17 yıl geçtiğini düşününce insan şaşırmadan edemiyor. Half-Life'ı emülatörler sayesinde günümüze kadar birçok platformda gördük.

Half-Life serisinin hayranları merakla yeni bir Half-Life duyurulmasını beklerken, işi biraz daha öteye taşımak isteyen bir kullanıcı 1998 yılında çıkış yapan Half-Life'ı Google'ın akıllı saattler için geliştirdiği Android Wear işletim sistemini kullanan LG G Watch modelinde çalıştırmayı başardı.

Dave Bennett isimli bir kullanıcı tarafından yapılan bu port işlemi Gold Source oyun motorunu Android'de çalıştıran SDLash uygulaması sayesinde gerçekleştirildi.

Bennett, yaptığı açıklamasında oyunun bazen 60 FPS'ye kadar çıktığını bazende 2 FPS'ye düştüğünü ve oynanamaz seviyelere geldiğini söylüyor. Oyun motorunun çok fazla detay işlemesi gereken durumlarda yüksek FPS düşüşlerini yaşanabiliyor. Bennett, açıklamasının devamında Half-Life'ı bir saat ile oynamanın tam bir kabus olduğunu söylüyor. Half-Life'ı dakikalar içerisinde bitirenleri, sadece levye kullanarak bitirenleri ve birçok farklı yoldan oyunu bitirenleri görmüştük. Fakat bu oyunu bu akıllı saat ile bitirmek neredeyse imkansız.