Age of Empires 4'ten Tarihi Başarı! Rekor Sayıda Kişi Aynı Anda Oynadı!

Age of Empires 4'ten Tarihi Başarı! Rekor Sayıda Kişi Aynı Anda Oynadı!

Age of Empires 4 çevrimiçi oyuncu rekoru kırınca olanlar oldu. Pek çok kişi Steam'deki bu oyunu konuşmaya başladı. Peki anlık olarak kaç kişi Age of Empires 4 oynuyor? Oyunun fiyatına göre sahip olduğu kitle oldukça şaşırtıcı.

Age of Empires 4'ün anlık oyuncu sayısını duyanlar oldukça şaşırdı. Pek çok oyunu gerisinde bırakan strateji oyunu, on binlerce kişinin oynaması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Üstelik yalnızca Steam üzerindeki kullanıcıların verileri buna dahil edildi. Ancak çeşitli uygulamalar üzerinden yapılan girişler sayılmadı. Bu nedenle rekorun çok daha fazla olduğu tahmin edilmekte. Peki Age of Empires 4'ü aynı anda kaç kişi oynadı? Açıklanan veriler oldukça şaşırtıcıydı. Oyunun son zamanlarda büyük bir ivme kaydettiği biliniyordu. Ancak bu gelişme şirketin ne kadar başarılı olduğu bir kez daha ortaya koydu. Serinin diğer oyunları bu kadar ilgi görmemişti. Önümüzdeki yıl çıkması beklenen yeni oyunun anlık oyuncu sayısı bakımından rekorun üstüne koyması bekleniyor.

Oyunu Kaç Kişi Oynadı?

Age of Empires 4'ü aynı anda 73.928 kullanıcı oynadı. Böylelikle yeni bir rekorun kırıldığı haber edildi. GamePass kullanıcılarının verilere dahil edilmediğini de belirtelim. Farklı bir platformdan sayılan bu veriler, birleştirilmesi dahilinde tam sayıya ulaşılabilir. Ancak bizler biliyoruz ki Steam'e direkt olarak giriş yapan kişiler üzerinden yapılan sayımda neredeyse 74 bin kişi oyuna giriş yapmış.

ageofempiress.jpg

Eski Oyunlarını da Geçti

Age of Empires 3 ve 2'de ise bu kadar fazla anlık oyuncu yüksek değildi. Ancak yarısı kadar kullanıcının oynadığı görülüyor. Strateji oyunları arasında devrim niteliğindeki işleriyle bilinen oyun, yıllar içerisinde çok fazla gelişti. Haliyle insanlar en son yayınlanan oyunu tercih eder hale geldi. Opsiyonların artması kullanıcıların ilgisini çekiyor. Age of Empires'in eski sürümleri günümüzde hala oynanmakta.

Yeni Oyun Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires 5 için herhangi bir yayın tarihi verilmedi. Ancak muhtemelen 2022 yılında yeni bir oyun çıkarılması bekleniyor. Şimdilik önemli bir gelişme yaşanmadığı için kullanıcıların serinin son oyununu oynadığı bilinmekte. Steam üzerinden satın alabileceğiniz bu oyunun fiyatı da merak ediliyor. Fiyat, strateji oyunları arasında fazlasıyla değişkenlik göstermekte. Çünkü oyunun içeriği, kalitesi, grafiği ve özelliklerin detayı şirketlerin talep ettikleri ücreti etkiliyor.

Steam'de 299 TL'ye Satılıyor!

Age of Empires, eğer Türkiye sınırları içerisinde satın alacaksanız 299 TL'ye satılmakta. Oyunun değeri dolar cinsinden bakacak olursak Türk kullanıcılara daha uygun fiyatta sunulmakta. Haliyle Steam üzerindeki dolar kurunun daha düşük olduğunu belirtelim.