Age of Empires 3’e Yeni Seri Geliyor: Definitive Edition

Age of Empires 3’e Yeni Seri Geliyor: Definitive Edition

Strateji oyun türleri içinde en eskilerden ve en önemli yapımlardan biri olan Age Of Empires, yeni bir oyunla oyun dünyasına dahil oluyor. Oyunun geliştiricileri tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa Age of Empires 3’ün yeni üyesi Definitive Edition, 15 Ekim 2020 tarihinde oyuncularla buluşacak.

Video oyun sektöründe kendine sarsılmaz bir yer edinen popüler strateji oyunlarından biri olan Age Of Empires, yuncularını heyecanlandıracak açıklamasını yaptı. Efsane oyunun geliştirici ekibi yeni bir Age Of İsimli oyun geliştirmenin peşinde koşarken öte yandan da verdikleri bilgilere göre Age Of Empires 3’ü Definitive Edition sürümü ile oyuncularına sunacak. Dahası oyunun çok kısa bir süre içinde oyuncuların erişimine açılması.

Age of Empires efsanesini ileriye taşıyan geliştirici ekibi, geride kalan dönemde Definitive Edition sürümlerle oyuncuların karşısına çıkmıştı. Tabi bu güncelleme sürümleri günümüz teknolojileri ile entegre bir hal alarak oyunculara sunuluyor. Age of Empires 3 için kullanılan Definitive Edition da bu özellikleri içeriyor. Fakat geliştiriciler bu defa oyuncuları daha fazla etkileyecek bir Age of Empires deneyimi sunmayı vaat ediyor.

Age Of Empires 3: Definitive Edition, 4K Çözünürlükten Fazlasını Sunuyor

Oyunun geliştirici ekibi yaptığı açıklamada Age of Empires 3: Definitive Edition 4K çözünürlüğü destekleyecek ve etkileyici bir görüntü kalitesine sahip olacak. Bunun dışında yeni sürümle birlikte oyuna İsveç ve İnka medeniyetleri de ekleniyor. Tüm bunların yanında oyuncular, tarihi olaylarla karşılaşacak ve gerçek zamanlı bir stratejiyi öğrenecekler.

Age of Empires 3: Definitive Edition, oyunda bulunan mevcut medeniyetlerle ilgili de güncellemeler içerecek. Özellikle Kızılderili medeniyetleri üzerinden önemli iyileştirmeler bulunuyor. Bununla birlikte oyuncuların dikkatleri farklı medeniyetlere de çekilmiş olacak. Tabi ki lansman tarihinin yaklaşması ile birlikte oyunla ilgili çok daha detaylı bilgiler ortaya çıkacaktır.

Age Of Empires 3: Definitive Edition, 15 Ekim'de Oyuncularla Buluşacak

Geliştirici ekibin açıklamasına göre oyun 15 Ekim itibari ile satışa sunulacak. Tabi isteyenler şu anda oyun için ön siparişte bulunabiliyor. Yıllar sonra karşımıza çıkan oyun için devasa bir ödeme yapmak zorunda da değilsiniz. Şayet Age of Empires oyununu almak isterseniz Steam üzerinden 32 lira karşılığında sahip olabileceksiniz.

Age of Empires 3: Definitive Edition'ın en güzel yanlarından biri de sistem gereksinimleri açısından ağır şartlar beklememesi. Sistem gereksinimleri olarak 3. nesil Intel Core i5 ya da AMD FX-8350 işlemci, Nvidia GeForce GTX 980 ya da AMD Radeon R9 Fury ekran kartına ek olarak, 16 GB RAM ihtiyaç görülüyor. Depolama alanı ihtiyacı ise 42 GB civarında.