Adil Kullanım Kotası'nın Yeni Yüzü!

Adil Kullanım Kotası'nın Yeni Yüzü!

Heyecanla beklediğimiz 1 Mayıs geldi çattı! Evet, bugün Adil Kullanım Kotası uygulamasının kaldırılması yolunda ilk adım atıldı. Peki neler oldu? Bununla ilgili sizi bilgilendirmek istiyorum.

BTK, Adil Kullanım Kotası uygulamasının, 1 Mayıs'ta kademeli olarak ve 31 Aralık 2018'de de tamamen kaldırılacağını bizlere duyurmuştu. Bunun ilk aşaması olarak bugün yürürlüğe giren uygulama, internet kullanıcılarını rahatlatmak amacıyla 02.00-08.00 arasında indirilen verilerin, kotaya dahil olmaması şeklinde. Gayet kullanışlı gözüküyor; ancak bazı firmalar bunu fırsat bilip paketlerde bazı değişikliklere gitti. Mesela, AKK'si 50 GB olan bir paket var; ama siz 50 GB geçtiniz. O zaman GB başına 1 ya da 2 TL faturanıza para yansıtılacak. Şunu da belirtmek isterim ki bu uygulama, 1 Mayıs'tan sonra yeni bir internet paketine geçecek kullanıcılar için. Eski aboneler de, paketlerinin taahhütü bitene kadar aynı şekilde tarifelerinden yararlanacaklar.

Turksat Kablo ise KOTA'lı sisteme ve AKK'siz paketlere geçti;

Superonline'nin şu an ki AKK'siz paket fiyatları şu şekilde;

Daha şimdiden firmaların, kendi çıkarlarını düşünerek "Akıllı ve KOTA" adlı uygulamayı çıkarması, 1.5 yıl sonra AKK'nin tamamen kaldırılacağı zaman ne yapacakları gerçekten merak konusu!