4 Temmuz 2021 Haftasının En Çok Satan Steam Oyunları

4 Temmuz 2021 Haftasının En Çok Satan Steam Oyunları

Gabe Newell'ın sahibi olduğu, Dünyanın en popüler dijital oyun mağazası olan Steam'in 4 Temmuz 2021 haftasına ait

en çok satan

oyunları belli oldu. Bu bilgi SteamDB isimli web sitesinden geliyor.

SteamDB web sitesi Steam'de en çok puan alan, anlık olarak güncellenen ve Steam'in veritabanına dair tüm bilgileri elde edebileceğiniz bir yer. Ve her hafta Steam üzerinden en çok satan oyunların listesini açıklıyor.

Steam en çok satanlar listesi aşağıdaki gibidir.

Steam En Çok Satanlar Listesi - 4 Temmuz 2021

Sea of Thieves

Sea of Thieves

Sea of Thieves, Rare Ltd tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir açık dünya korsan oyunudur. Oyunun neden birden bu kadar çok satmaya başladığını merak ediyorsanız cevap oldukça basit. Oyuna gelen en son güncelleme ve Steam yaz indirimleri nedeniyle geçtiğimiz hafta satışları büyük ölçüde arttı ve en çok satanlar listesinde yerini almayı başardı. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca oyunun son bir haftalık süreçte oyuncu sayısında da ciddi artışlar görünüyor. Öyle ki 4 Temmuz 2021 tarihinde oyuncu sayısı 50.000'e ulaştı. Şimdilerde ise 22-23K civarlarında.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

Playground Games tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan Forza Horizon 4 listenin ikinci sırasında yer alıyor. 9 Mart 2021 tarihinde Steam'de yayınlanmaya başlayan oyun ilk kez en çok satanlar listesinde yer almıyor. Özellikle Steam yaz indirimlerinde %50 indirimli olarak satılan oyun birçok kullanıcı tarafından satın alındı. Hem singleplayer hem de çevrimiçi olarak oynanabiliyor olması nedeniyle araba yarışı sevenlerin bir numaralı tercihi konumunda olan Forza Horizon 4, yaklaşık bir haftadır stabil olarak 35.000 oyuncu tarafından oynanmakta. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Listede Olan Diğer Oyunlar

Steam en çok satanlar listesinde geriye kalan oyunlar ise aşağıdaki gibidir:

  • Sekiro: Shadows Die Twice
  • PUBG
  • Rust
  • Halo: The Master Chief Collection
  • It Takes Two
  • Red Dead Redemption 2