Oyun HaberleriOyun İnceleme

Outlast İnceleme

Bir önceki yazımızda Battlefield 3 Multiplayer İncelemesi ile sizlerleydik, şimdi ise efsane olacak hatta olan korku oyunu Outlast İncelemesi ile karşınızdayız.

Hepimiz sevmişizdir korku filmlerini, veya korkuyla ilgisi olan her şeyi. Yıllardan beri gelen klasikleşmiş korku öğelerini bile severiz, ve bu tür ‘klişe’ filmler bile hala yapılıyor. Tuhaf derecede izleniyor. Peki bu filmlerin arasında iyiler yok mu? Var, hatta çok iyiler bile var. Bu türe katılma zamanını ‘yeni’ olarak nitelendirebileceğimiz bir tür de var, el kamerasıyla çekilen korku filmleri. Blair Cadısı filmiyle başlayan bu tür daha sonraları Paranormal Activity ve REC gibi kaliteli işlerle devam etti. Peki ya bu korku türünün oyunlara yansıması nasıl oldu? Elbette çok iyi oldu. Bizi oldukça korkutan, olduğumuz yerde zıplamamıza neden olan bir sürü oyun çıktı. Fakat gündeme bomba gibi düşen, el kamerasıyla oynayabileceğimiz bir oyun daha çıktı. Outlast. Evet, korkularınızla yüzleşmenizi sağlayan bu oyun bizi de çok korkuttu. Youtube’daki ‘Reaction’ videolarına bakarsanız sadece bizi değil, oyunu oynayan herkesi korkuttuğunu görebilirsiniz. Peki bu oyunun amacı ne? Başlayalım efenim…

Miles Upshur

Öncelikle oyunda “Miles Upshur” karakterini oynuyorsunuz. Karakterimiz bir gazeteci ve bir gün kendisine gelen bir maille ‘Mount Massive’ adlı ‘korkunç’ akıl hastanesine doğru yola çıkıyor. Karakterimiz aslında yıllar önce bu hastanenin faaliyetini neden durdurulduğuna dair çok güzel görüntüler çekebileceğini bildiği için bu hastaneye doğru yola çıkıyor. İşin ucunda para ve mevki var çünkü. Fakat bu tecrübe, bizi çok kötü yollara sürüklüyor.

[video_player id=”1″]

Oyun bir gece vakti arabanızda başlıyor. Normal arabayı sürerken bir yandan da radyoyu dinliyorsunuz. Her şey mükemmel, hastaneye yakınlaşıyorsunuz ve bir anda bir şeyler ters gidiyor. Radyo çekmemeye başlıyor. O anda zaten anlıyorsunuz neye bulaştığınızı. Fakat yaptığınız hırsla da beraber bu hastanenin içinde neler dönüp bitiyor öğrenmek istiyorsunuz, ve hastanenin açılmayan kapısından değil de kırık penceresinden içeri giriyorsunuz (böyle girdiğiniz bir yerden ne beklersiniz ki!) İşte o anda elektrikler gidiyor ve etrafı net görebilmeniz için kameranız yardımınıza koşuyor. Gece görüşünü açarak hastanenin içerisinde ilerlemeye başlıyorsunuz.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu