Sadeleştirilen Renault Clio’nun Fiyatı 180 bin TL’nin Altına Düşebilir!

Sadeleştirilen Renault Clio’nun Fiyatı 180 bin TL’nin Altına Düşebilir!

Artan araç fiyatları sebebiyle kullanıcıların büyük bir kısmını kaybetme noktasına gelen otomobil üreticileri her geçen gün yeni bir seçenek sunmaya çalışıyor.

Hazırlanan krediler, özel kampanyaların yanına son dönemde sadeleşmiş araç seçenekleri de eklendi. Bunun anlamı birçok özelliği kullanıcılardan tarafından beklenen araçların satılacağı anlamına geliyor. Bilindiği gibi birçok araç en yüksek donanımını sunmayı ve bu kaliteden kullanıcıların yararlanmasını istiyor.

Ancak örneğin bir çelik jant eklemesi aracın fiyatının 5 bin TL artmasına neden olabiliyor. Hava yastığı, multimedya, özel koltuklar, ekranlar, ışıklar ve daha birçok detay buna neden oluyor. Renault Clio modeli için sadeleştirme özelliği ile 180 bin TL’nin altına indirmeye ve bu şekilde satmayı planlıyor.

Renault Clio Modelini Sadeleştirerek Almanız Mümkün Olacak!

2022 Şubat Renault Clio fiyat listesinde 248 bin TL etiketiyle sunuluyor. Ancak yeni yapılacak olan indirimler, vergi hesaplamaları ve sadeleştirme çalışmaları ile birlikte aracın 180 bin TL ve altına satılması bekleniyor.

Şu an için firma tarafından açıklanan bir durum bulunmuyor. Ancak piyasayı tekrar hareketlendirme ve araç satmak isteyen firmanın bu yolda bir çalışma yapması da mantıksız gözükmüyor. Sıfır araçlarda yapılacak sadeleştirmenin detaylarının kullanıcılar tarafından belirleneceği ve bu sayede daha ucuza sıfıra araç satılacağı tahmin ediliyor.

1200px-renault-clio-v-genf-2019-1y7a5590-1.jpg

Renault İkinci El Araç Satmaya Hazırlanıyor

Renault yakın dönemde ikinci el araç satacağını da açıklamıştı. Yapılan açıklamada dikkat çekici olan konuysa bu araçlardan bazılarının kazalı olacağı yönünde oluyor.

Fabrika da yeniden onarıldıktan sonra satışa çıkarılacak Reanult marka araçların piyasa da ilgi görmesi bekleniyor. Firma belki de son dönemde ekonomik krize rağmen bu konuda en çok kampanya ve seçenek üretenler arasında yer alıyor.

dizelmibenzinmi-renaultclio1-2tce-1-5dci-2-1.jpg

Bu konuda yıl içerisinde birçok adım atması beklenen firmanın 180 bin TL altında Renault Clio satmayı planlaması ve ayrıca ikinci el araç satacak olması ilerleyen süreçte ülkemizde piyasanın büyük bir bölümüne hakim olması anlamını da taşıyor.