Yeni Flappy Bird Geliyor!

Yeni Flappy Bird Geliyor!

Dünyanın en saçma oyunu olmasına rağmen herkes tarafından oynayan Flappy Bird oyunu geri dönüyor! Yapımcı Dong Nguyen oyunu geliştirerek mağzaya ekleyeceğini söyledi.

Çıktığı günden itibaren en saçma oyun olmasına rağmen dünyayı kasıp kavuran oyun Flappy Bird yeni versiyonuyla geri dönüyor! 

Akıllı telefonlar ve tabletlerde IOS & Android için çıkan oyun kısa zamanda bütün dünya tarafından ilgiyle karşılandı. Dünya'nın en saçma oyunu olmasına rağmen oyunun yapımcısı "Dong Nguyen" bu işten tamı tamına günlük 50 bin dolar kazanıyordu. E buda insanların bu oyunu deli gibi oynadığının göstergesiydi. Şahsen bende oyunu her fırsatta açıp oynardım :)

Oyun seyirinde devam ederken bir gün oyunun yapımcısı Dong Nguyen oyunu tüm mağzalardan kaldırdı ve açıklama olarak da; oyunun kendisi için çok iyi bir tecrübe olduğunu fakat bu oyun yüzünden hayatının tüm düzeninin bozulduğunu açıklamıştı ve başka oyunlar geliştireceğini açıklamıştı. Oyun mağzadan kaldırıldıktan sonra oyunun bir çok kopyası insanlara sunulmuştu. Hatta buna önlem olarak Apple, App Store'dan Flappy adı geçen bütün oyunları otomatik olarak silmiş ve yeni oyunları da mağzaya eklememişti.

Nguyen, twitter üzerinden hayranlarıyla sohbet ederken, verdiği cevaplar ile oyunun tekrardan marketlere ekleneceğini fakat daha gelişmiş bir modeli olacağını söyledi. Aynı zamanda oyunun yakın zamanda değil geliştirmeyi bitirdiği zamanda piyasaya süreceğini söyledi.

Oyunda yaptıklarımız sadece bir kuşun üstüne tıklayıp boruların arasından geçirmekti. İnsanlar bunun neresini sevdi bilmiyorum fakat (gerçi bende deli gibi oynuyordum ama ) oyunun yeni versiyonunda Venedikli yapımcı Nguyen bakalım oyunda ne gibi değişiklikler yapacak?