Yakınındaki Pokemon Eğitmenlerini Bulmaya Ne Dersin?

Yakınındaki Pokemon Eğitmenlerini Bulmaya Ne Dersin?

Niantic ve Nintendo iş birliği ile geçtiğimiz ayın 6'sında çıkış yapan, ancak halen ülkemize gelemeyen Pokemon GO, tüm hızı ile oyuncuları etkisi altına almaya devam ediyor. Hal böyle olunca ülkemizde de on binlerce kullanıcı, oyunun çıkmasını beklemeyerek, apk ile Pokemon Go'yu telefonlarına yüklediler ve Pokemon yakalamaya başladılar bile. Ancak bir çok oyuncu, oyun içerisinde bir çok avantaja sahip olmak için, bireysel oynamak yerine takım olarak hareket etmeyi tercih ediyor. Durduk yere takım arkadaşı bulmak ise pekte kolay değil.

Eğer Pokemon Go'ya bireysel olarak başladıysanız ve henüz takım arkadaşınız yok ise öncelikle hangi takımda olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Oyunda üç farklı takım mevcut, Valor (kırmızı), Mystic(mavi), Instinct(sarı). Oyunda 5. seviyeye ulaştığınızda GYM'den takım seçebilirsiniz, daha sonra ise yeni Pokemon eğitmenleri ile tanışmanın vakti geldi demektir. Burada ise devreye Pokémon GO Trainer Map ismindeki site giriyor.

Pokémon GO Trainer Map

GYM'den GYM'ye koşturup siz hangi takımdasınız diye yol arkadaşı aramak yerine, site üzerinden kendi gölgenizde ki oyuncuları bulup iletişime geçebilirsiniz. Konum servisinden faydalanarak harita üzerinde diğer oyunculara ait bilgileri listeleyen siteden, en iyi verimi almak için GPS olan bir cihazdan konum belirlemesinin yapılması çok önemli. Daha sonra ise hem diğer oyuncular sizi görebilecekler, hemde siz yeni oyunları görebileceksiniz.

Yeni ve geliştirilmekte olan projede herkese açık mesajlaşma özelliği de mevcut. Kayıt işleminin ardından site üzerindeki diğer kullanıcılar ile bu ekrandan konuşabilir, soru sorabilir yere soruları cevaplayabilirsiniz. Ayrıca referans sistemi yeni üyeler getirmeniz durumda size Pokemon GO hesabı da hediye etmeyi hedefliyor. Bu konuda detaylı bilgiyi siteden edinebilirsiniz.