Xiaomi Redmi 10 Özelliklerini Sonunda Açıkladı! Redmi 10 Türkiye'ye Gelecek mi?

Xiaomi Redmi 10 Özelliklerini Sonunda Açıkladı! Redmi 10 Türkiye'ye Gelecek mi?

Xiaomi Redmi 10'u duyurdu ve fiyatını da açıkladı. Redmi 10 özellikleri belli olunca işlemci, şarj, pil, RAM, ve depolama alanıyla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Xiaomi Redmi 10 kamera özellikleri ve telefonun Türkiye fiyatı...

Xiaomi, Redmi modeli için yeni telefonlar çıkarmaya devam ediyor. Sevilen markanın ürettiği pek çok telefon performans açısından beklentileri karşılıyor. Bu nedenle Redmi 10'un nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. Türkiye fiyatı da araştırılan telefonla ilgili özellikleri sizlere aktaracağız. Resmi olarak tanıtıldığı için artık sızıntılara ve çeşitli görsel paylaşımlarına ihtiyacımız kalmadı. Artık her türlü özelliği ayrıntısına kadar öğrenebileceğiz. Redmi 10, bu alanda kendini geliştirmiş bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Redmi 10 Özellikleri

Redmi 10'un sahip olduğu özelliklerde dikkati en çok çeken yine kamera oldu. Cihaz, ekran yenileme hızının yanı sıra ana kamera ile alkışın büyüğünü aldı. 50 MP ana kamera ile kaliteli içerikler oluşturabileceksiniz. Tüm bunların yanı sıra ultra geniş açı ve makro kamerayla beraber derinlik sensörü kamera setini tamamlıyor. Arka kameranın etkisi ön kamerayı da etkileyecek. Ön kameranın da 8 MP olarak açıklanması verimsiz olacağını düşündürse de Xiaomi'nin çeşitli geliştirmelerle daha iyi hale getireceği biliniyor.

redmi10.jpg

Hızlı Şarj Desteği Yok mu?

Hızlı şarj desteği, alışmış olduğumuz bir özellikti. Ancak 5.000 mAh pil kapasitesinin yanı sıra 18 W gücünde şarj desteği sunuluyor. Bu da demek oluyor ki hızlı şarj desteğinden uzak bir performans görebiliriz. Ekran yenileme hızı ise yine beklentileri karşılayacak seviyede. 90 Hz ile pek çok oyunu kasmadan oynayabileceksiniz. Ayrıca işlemcisi de merak ediliyor. Çünkü işlemci, telefonun en önemli parçalarından biri. MediaTek Helio G88 yonga setinin Redmi 10'u ön plana çıkaracağı belirtildi. Sevilen modelin bir diğer özelliği ise sahip olduğu RAM ve depolama alanıydı. 4 ve 6 GB RAM kullanılacak. Depolama alanı ise 64 / 128 GB olarak açıklandı. Tercihinize göre fiyatlandırma da değişiklik gösterecek.

Redmi 10 Fiyatları

Redmi 10'un Türkiye'ye gelmesi muhtemel ancak fiyat konusunda bir kesinlik sağlanmadı. Global piyasada açıklanan fiyatlara bakacak olursak;

  • Redmi 10'un 4/64 GB versiyonu 179 dolara satılacak.
  • Redmi 10 4/128 GB versiyonu ise 199 dolardan alıcısını bulacak.
  • Son olarak en yüksek seviyeye sahip Redmi 10 6/128 GB versiyonu ise 219 dolardan satılması bekleniyor.

Çeşitli kâr payları ve ülkelere bağı vergilendirme sistemine bakacak olursak Türkiye'deki fiyatı çok daha pahalı olacaktır. En düşük modeli ortalama 3-4 bin TL civarlarında satılabilir. Fiyatla ilgili en kısa sürede bir gelişme yaşanması bekleniyor. Bakalım Xiaomi'nin yeni modeli ülkemizde de çok sevilecek mi?