Super Mario Run İlk Gününde Beklenmedik Bir Hasılat Yaptı

Super Mario Run İlk Gününde Beklenmedik Bir Hasılat Yaptı

Nintendo'nun geliştirdiği ve kısa sürede fenomen haline gelen Super Mario Run, daha ilk gününde beklenmedik bir hasılat yapmayı başardı.

İstatistiklere göre Nintendo'nun öncelikle iOS platformuna sunduğu Super Mario Run, daha ilk günden 2,85 milyon kez indirildi. App Store'da en çok hasılat yapmayı başaran oyunlar & uygulamalar listesine girmeyi başaran yapım, görünen o ki Nintendo'ya oldukça büyük meblağlar kazandıracak. Bunu ispatlayan bilgilerden birisi de bugün SensorTower isimli araştırma şirketi oldu. SensorTower'ın yayınladığı bilgilere göre, Super Mario Run ilk gününde sadece iOS platformundan toplamda 5 milyon dolarlık bir hasılata ulaşmayı başardı.

Super Mario Run

Yukarıdan SensorTower'ın paylaştığı tablodan da görebileceğiniz üzere Super Mario Run'ın bu başarısı aynı zamanda iOS platformu için bir rekor olmuş oldu. Daha önce ilk günde 3 milyon dolar hasılata ulaşarak rekorunu elinde bulunduran Pokemon GO, tahtını Super Mario Run'a bıraktı. Super Mario Run, Pokemon GO veya Clash Royale gibi oyun içi satın alımlar opsiyonel olan bir oyun değil. Super Mario Run'da ilk 3 seviye ücretsizken, devamını oynayabilmek için 27 TL ödemek gerekiyor. Bu da göz önünde bulundurulduğunda Super Mario Run toplam hasılatta Pokemon GO'yu geçmesi muhtemel görünüyor.