PUBG Mobile Yeni Haritası Çıkıyor

PUBG Mobile Yeni Haritası Çıkıyor

Pubg Mobile Livik Haritası Yayınlandı.

Aktif olarak en fazla oyuncuya sahip mobil oyun olan PUBG Mobile geçtiğimiz günlerde en yüksek kar yapan mobil oyun olmuştu. 5 milyar doları geçen karı ile bu alanda geçilmesi güç bir rekora imza attılar. Oyuncularını sürekli aktif tutabilmesini sağlayan en büyük etkenlerden biride oyuna sürekli getirilen yenilikler. Etkinlikler ve farklı oyun modlarına ek olarak harita güncellemeleri de oldukça aktif olarak yayınlanıyor. Bir süre önce duyurulan haritanın paylaşan görsellerine ek olarak harita 0.19.0 yaması ile birlikte oynanabilir hale geliyor. Harita kuzey topraklarının havasında engebeli arazi koşullarında çatışmaya olanak sağlıyor. 2 KM x 2 KM boyutlarında ve ortalama maç süresi 15 dakika olacak. Oyuncular harita içerisinde değişen arazi şartlarına ayak uydurmak zorunda olacaklar.

Haritaya Özel Eşyalar

Oyun içerisindeki tüm haritalarda olduğu gibi Livik haritasında da kendine özel araçlar, modifiyeler ve silahlar olacak. İlk yamada harita için duyurulan silahlar P90 Hafif Makineli ve MK12 Nişancı tüfeği. Ayrıca zorlu arazi şartlarına ayak uydurabilmek için canavar kamyonda harita içerisinde yer alacak.

Diğer Yenilikler

Güncelleme ile beraber sadece yeni harita eklenmiyor. Ayrıca PUBG Mobile’nin yeni özelliği olan takım kurma sistemi de aktif ediliyor. Bu sayede oyuncular oyun tarzına uygun takım arkadaşları bulabilecek ve onlar ile beraber oyun girebilecek. Ayrıca takım içerisinde özel sesli sohbet eklentisi de mevcut olacak.

Son olarak duyurulan yeniliklerin başında ise Eğlence Parkı güncellemesi var. Yeni düello ve eğlence sahneleri, park özellikleri ve silaha özel düello modu da eklendi. Bu özelliklerin arasında en belirgin olanlar mancınık ve sıcak hava balonları.

Oyuna olan ilgiden oldukça memnun olduklarını belirten şirket oyuncuların ilgisini çekmek ve aktifliği arttırmak için her gün daha fazla çalıştıklarını ve çalışmaya devam edecekleri konusunda yaptıkları bir açıklamayı da eklediler.