Pubg Mobile kazanma taktikleri

Pubg Mobile kazanma taktikleri

Pubg mobile kazanma taktikleri vermeden önce dilerseniz Pupg Mobile nedir ondan bahsedelim Dünya çapında çok popüler bir oyun olsada hala bu oyunun adını duysada oynamamış olanların olduğunu unutmayalım belkide sizde pupg mobile hakkında bazı şeyleri yanlış biliyor olabilirsiniz.

Pubg mobile Nedir

Bir haritanın üzerinden içinde 100 oyuncu bulunan bir uçak geçmektedir. Oyuncular uçaktan atlayarak atladıkları yerlerde bulunan yapılar içinden silah, sağlık malzemesi ve silah eklentileri gibi malzeme bularak rakipleriyle savaşmaktadır. En sona kalan kişi veya grubun kazandığı bu oyun tarzı ‘’Battle Royale’’ olarak bilinmektedir.

Çocuk - yaşlı demeden herkesin yani günde milyonlarca oyuncunun oynadığı PUBG Mobile, insanları kendine bağımlı hale getirmeye devam ediyor. Kimi oyuncular sadece zevkine kimisi ise sıkı bir mücadele için oynamaktadır. Tek başına oynayanların olduğu gibi takım olarak da oynanabilen bir oyundur. Böylelikle günde milyonlarca kişi tarafından oynanan oyun için taktikler de oldukça önemli hale geliyor. Oyuncular Pubg Mobile en iyi taktikler konusunu araştırıp uygulayarak, oyunda başarılı olmanın yollarını aramaktadır. Çünkü Pubg Mobile, bir taktiksel savaş oyunudur. Yani en iyi taktik muhtemel başarıyı getirecek en önemli etkenlerden biridir.

Pubg Mobile Taktikleri Nelerdir?

Öncelikle akıllı telefonları oldukça zorlayan bir oyun olmasından dolayı oyunu başlatmadan önce arka planda gereksiz olarak çalıştırılan uygulamaların kapatılması oyunun sağlıklı bir şekilde oynanabilmesi açısından çok yararlı olacaktır. Bu sayede oyun sırasında daha az donma ,kasma ya da ısınma gibi olaylarla karşılaşacaksınız. Rakiplerine karşı önemli bir avantaj elde etmek için bu taktik işe yarayacaktır.

Diğer bir önemli mevzu ise oyun oynarken kulaklık takılmasıdır. Oyunda oyuncuların yerleri belli olmadığından dolayı oyuncu tabiriyle ‘’ses kasmak’’ yani etraftan gelen sesleri dikkatli bir şekilde dinleyerek rakibin nerede olduğunu önceden kestirmek oldukça önemlidir. Çünkü bu sayede rakibinizden önce hamle yapabilir ve rakibinizi alt edebilirsiniz.

Oyuna başlamadan önce oyun ayarlarının sizin için en uygun şekilde yapılması da oyun başarısını etkileyen faktörler arasında bulunmaktadır. Başlangıç menüsü üzerinde bulunan ayarlar butonuyla dürbün, ateş etme, oyundaki karakter hareketleri, hassasiyet ve grafikler için en uygun ayarlar yapılabilir. Bu sayede siz oyuncu olarak oyundan en iyi performansı alacak ayar kombinasyonu yaparak, rakiplerinizin üstesinden gelmeye bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Oyunda farklı haritalar bulunmaktadır. Şu anda klasik oyun modu için 4 adet harita vardır. Bunlar Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendidir. Hangi haritada daha iyi oynuyorsanız ya da haritanın özelliklerini ayrıntılarını hangi harita için daha iyi bildiğinizi düşünüyorsanız o haritada oynamanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Haritada belirlendiğiniz noktaya en kısa zamanda varmak için uçaktan atlama zamanı çok önemlidir. Eğer işaretlediğiniz nokta için uçaktan en uygun zamanda atlarsanız o noktaya hızlı bir şekilde inmenizi ve özellikle atladığınız yer birçok oyuncunun geleceği bir yerse rakiplerinizden önce silah toplamanıza ve onları etkisiz hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Oyunda pek çok silah çeşidi vardır. Tabanca, otomatik tüfek, keskin nişancı silahı, hafif makineli, pompalı tüfek gibi silah seçenekleri arasından sizin için en iyi olan silah kombinasyonları yapmanız, maçın kaderini belirleyecektir. Her silah farklı özelliklere sahiptir. Tepme ve silah kontrol özellikleri ya da hasar seviyeleri silahtan silaha değişkenlik gösterir. Eğer yeni başlayan bir oyuncuysanız ve fare kontrolünüz yeterince iyi değilse tepme seviyesinin düşük olduğu silahları yani hafif makineli silahları tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Silahlar için değişik çok sayıda eklenti vardır. Bu eklentiler silahların tepme ve kontrol seviyeleri konusunda iyileştirmeler yapmayı sağlar. Bu yüzden kullandığınız silah için en iyi eklentileri bulup, silaha takmanız düşmanları vurma konusunda yardımcı olacaktır. Bu eklentiler arasından susturucu eklentisini takmanız düşmanlar tarafından yerinizin tespit edilmemesi imkanı tanıyacaktır.