MIUI 13 Yeni Güncellemesi ile Birlikte Telefonunuzu Modem Olarak Kullanabileceksiniz! Bu Yeni Özelliğin Geri Bildirimleri Fazlasıyla Olumlu!

MIUI 13 Yeni Güncellemesi ile Birlikte Telefonunuzu Modem Olarak Kullanabileceksiniz! Bu Yeni Özelliğin Geri Bildirimleri Fazlasıyla Olumlu!

En yeni MIUI 13 sürümü ile akıllı telefonları bilgisayar gibi kullanabileceksiniz. Bu yeni işlevsellik birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Xiaomi ve MIUI, Katlanan MIX Fold ve ardından Pad 5 tablet ile, akıllı telefon ve PC dünyalarını birleştirmeye başlamıştı bile.

MIX Fold, onu küçük bir PC'ye dönüştüren gerçek bir Masaüstü modu sunarken, Mi Pad 5, daha büyük ekranın daha iyi kullanılmasını sağlayan MIUI 13 Pad işletim sistemini çalıştırıyor. Şirketin 2021'de kaç cep telefonu sattığını düşündüğünüzde, başta Xiaomi olmak üzere herkesin cebindeki tek akıllı telefon Çinli şirkete aitti. Sonuç olarak şirket, akıllı telefonların kullanımı arttıkça popüler hale gelen bu arayüzde bir güncelleme yapmayı tercih etti. Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz…

Telefonunuz aynı zamanda modeminiz olabilir

Bir akıllı telefondan internete bağlanma söz konusu olduğunda, Xiaomi olsun ya da olmasın, yalnızca iki seçenek vardır. Bir veri ağı kullanmak veya Wi-Fi kullanmak. Bir akıllı telefon, bilindiği üzere belirgin yapısal nedenlerle bir ev veya işyeri bağlantısına bağlanacak şekilde elbette kablolanamaz. Xiaomi'nin son MIUI 13 sürümünün güncellemesi ile birlikte gösterildiği gibi, bu artık en azından kısmen atlatılabilecek bir donanım sınırlaması olarak tarihe geçti diyebiliriz.

Tek ihtiyacınız olan şey adaptör

En yeni sürümü yükledikten sonra, "Portable hotspot" menüsünde "Ethernet tethering" adlı yeni bir işlev beliriyor. Akıllı telefonunuzu modem olarak ağınıza bağlamak için bu seçeneği etkinleştirmeniz ve bir Ethernet kablosu kullanmanız yeterlidir. Kullanıcılar önce ne yapması gerektiği sorusunu sordular. Tek yapmanız gereken, modeminize veya yönlendiricinize bağlayabileceğiniz bir USB Type-C / Ethernet adaptörüne sahip olmaktır.

Şimdilik sadece beta sürümde çalışıyor

Bu, akıllı telefonlarından büyük bir dosya yüklemesi gerekebilecek kişiler için harika bir özellik. Ayrıca cihazınızın mobil verilerini modeminize paylaşmadan cihazınızı istediğiniz gibi modem olarak kullanabilirsiniz. Yine de bu özelliğin ilk olarak MIUI 13 Beta sürüm 22.2.10'da ortaya çıktığını belirtmekte fayda var. Sonuç olarak, MIUI yalnızca beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir.