Minecraft: Story Mode'un satış tarihi açıklandı!

Minecraft: Story Mode'un satış tarihi açıklandı!

Merakla beklenen Minecraft'ın hikaye modunun Amazon market tarafından ne zaman satışa başlanacağı açıklandı. İlk başta kutulu satışların olacağı Story Mode, oyuncuları sabırsızlandırıyor.

Bizzat Amazon, kutulu Minecraft: Story Mode'un hangi tarihlerde hangi platformlara satışına başlanacağını açıkladı. Kuzey Amerika ile 27 Ekim'de Xbox One platformuna kutulu satışların başlanacağını söyleyen Amazon yetkilileri oyuncuların şimdiden ön sipariş yapmalarının daha iyi olacağını belirttiler.

Minecraft: Story Mode için Telltale Games ile partnerlik yapan yapımcı şirket Mojang, aynı Telltale Games oyunları gibi hikaye içerinde yaptığınız seçimlerin hikayenin akışını değiştireceğini ve böylece zengin bir kurgunun bizleri beklediğini söylemişti.

Amazon'da satışa başlanacak kutulu hikaye modu ise ilk olarak hikayenin 5 bölüm (episode) ile geleceği biliniyor ve oyunu Amazon'dan alan müşterilerin diğer kalan bölümleri internetten hiç bir ücret ödemeden indirebilecekler. Yani oyunu tamamen tecrübe edebilmek için bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak. (Her ne kadar da kutu ile almış da olsanız).

Bu arada oyunun hikaye kısmındaki ses sanatçıları, ABD'deki tanınmış ses sanatçıları olacak. Ashley Johnson, Brian Posehn, Corey Feldman, Dave Fennoy, Martha Plimpton, Patton Oswalt, Paul Reubens ve Scott Porter gibi isimlerin oyun için seslendirme yaptıkları belirtildi.

27 Ekimde sadece Kuzey Amerika'ya Xbox One için satışa başlanacak olan Story Mode'un 1 ay içerisinde tüm dünyada satışlarının başlanması bekleniyor. Aynı zamanda oyun PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, PC gibi platformların yanında Wii U, iOS, Android ve Windows Phone platformlarına da geleceği biliniyor.