Koş Mario Koş!

Koş Mario Koş!

Nintendo’nun yayınladığı “Super Mario Run”, yeni bir indirme rekoru kırmak üzere! Şirket başkanı Tatsumi Kimishima’ya göre, şirketin son başarılarından olan oyun, yakında 150 milyon indirme sayısını geride bırakacak!

Kimishima’ya göre; oyunun büyük başarısının arkadasındaki en önemli katkıyı, Amerika, Avrupa ve Japonya’daki kitlelere hitap etmesinin yanısıra,  165 ülkede de indirilebilir olması sağlıyor. “Daha önce aktif olmadığımız ülke ve bölgelerde de takipçilerimize tek elle oynayabilecekleri yeni bir Mario oyunu sunma olanağına sahibiz.” diyen Kamishima, yayınladıkları yeni oyunla birlikte daha da fazla insana ulaşmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Oyunun ücretsiz olmasının yanısıra, tüm bölümleri açmak için 10 dolar ödemeniz gerekiyor. Oyun, Mart ayında Android için yayınlanmadan önce, Aralık ayında IOS için yayınlanmıştı. Kimishima, yaptığı açıklamaya ek olarak, aylar önce oyuncuların sadece %5’inin para ödeyerek tüm bölümlerini açtığını; fakat bu sayının yavaş yavaş arttığını ve yine de oyunun bekledikleri ekonomik getiriyi henüz sağlamadığını belirtti.