Google Android 11 İçin Beta Yayınladı! Bakın Neler Var!

Google Android 11 İçin Beta Yayınladı! Bakın Neler Var!

Google Android 11 Beta resmi olarak yayınladı ve bu yayınlara dair de geniş bir çalışma ile ön plana çıkarıldı. Yeni mobil işletim sistemi olarak karşımıza çıkarılan bu hizmetler sayesinde, pandemi uygulamaları da arka planda çevrim dışı çalışabilecek şekilde hazırlandı diyebiliriz. Dünyanın en popüler işletim sistemi olan Android, yeni versiyonu ile yakında karşımıza çıkacak. Android 11 ile ilgili BETA versiyon herkes tarafından da bekleniyor.

Daha önceki versiyonlara kıyasla daha zorlu bir beta süreci geçiren yeni işletim sisteminin ilk versiyonları şubat ayında karşımıza çıkmıştı. Mayıs ayında görmeyi beklediğimiz Android 11 Beta 1 ise hazirana ertelenmişti.

Aslında Android 11 hakkında daha fazla bilgi edinebileceğimiz, yeni işletim sisteminin özelliklerini görebileceğimiz bir program gerçekleştirilecekti ancak ABD’deki BLM hareketleri nedeniyle Google bu etkinliği önce erteledi, sonra da tamamen iptal etti.

Her ne kadar Google, daha önce belirledikleri takvimde bir sapma olmadığını söylese de en nihayetinde Android 11’in yılın 3. çeyreğinde çıkacağı resmiyet kazandı. Google’ın ağzından kaçırdığına göre sistemin yayınlanma tarihi 8 Eylül olacak ancak bu tarih henüz doğrulanmadı.

Android 11 Beta 3’ü indirmek istiyorsanız izleyebileceğiniz iki farklı yöntem bulunuyor. Bunlardan biri Android Beta Programı’na katılmak, diğeri de doğrudan indirmek. Google daha önceki versiyonlar için de otomatik güncelleme yayınlayacak, bir başka beta kullanıyorsanız bir şey yapmanız gerekmeyecek.

Yeni güncellemede Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4 ve Pixel 4 XL için sistem görüntülerinin de yer aldığı SDK’ler de bulunuyor. Ayrıca güncelleme bir de Android Emulator içeriyor.