Çocuklar İçin Eğitici 10 Mobil Oyun

Çocuklar İçin Eğitici 10 Mobil Oyun

Cep telefonlarınızdan ve Tablet bilgisayarlarınızdan Çocuklarınız için en iyi eğitici

mobil oyunları

bir araya getirdik. Bu oyunlar sadece

Android

ve

iOS

kullanıcıları içindir. Çocuklarınızın kişisel eğitiminde faydası olacak zihni geliştirecek uygulamalar bulunmaktadır. Eğer çocuğunuz bir oyun tutkunuysa bu tür eğitici oyunlara yönlendirmenizi tavsiye ederiz.

Android Çocuk Oyunları

Öncelikle Android kullanıcıları için Çocuklar için eğitici en iyi mobil oyunlar listesine yer vermek istedik bu uygulamalardan herhangi birini yada hepsini deneyebilirsiniz.

LinDuo HD: Yeni Başlayanlar için İngilizce

Bu uygulama sayesinde Çocuğunuz bir yandan oyu oynarken diğer yandan ingilizce öğrenecek. Oldukça eğlenceli görselleriyle dikkat çeken uygulamayı kullanabilmeniz için çevrim içi olmanız gerekiyor. Fazla değil günde 15 dakikalık bir eğitimden sonra diğer günlerde bu işleve devam ettirebilirsiniz. Android marketten oyuna ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

MentalUP - Eğitici Çocuk ve Zeka Oyunu

Çocukların oynaması için bir çok akıl oyunları seçeneği sunan MentalUP, Kişisel eğitim için biçilmez kaptan. Bu oyun sayesinde zihinsel gelişimde büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcıyla buluşan oyunu Android marketten ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Hızlı Beyin - mantık yapboz oyunları

Çocukların zihnini zorlayacak bu oyun sayesinde çabuk ve doğru karar verme yeteneğine sahip olacaklar. Ayrıca uygulama sayesinde diğer oyuncular ile beyin jimnastiği yapmanıza imkan sağlıyor. Özellikle çocukların matematiğini geliştirmede faydası olduğu söylenmektedir. Tamamen ücretsiz bir şekilde uygulamadan faydalanabilirsiniz

Funny Food 123! Okul öncesi eğitici çocuk oyunları

Eğlenceli renkli görüntülere sahip olan Funny Food  oyunu sayesinde çocuğunuz sizin yardımına ihtiyaç duymadan kendini geliştirebilme imkanı sunuyor. Okula gitmeyen 6 yaş altı çocuklar için ön görülmüş oyunda yorumlarda da zaten ne kadar iyi bir iş çıkardığını gösteriyor. Oyunun bir kısmı ücretsiz sunulurken devam niteliğinde diğer bölümleri için satın alma işlemleri gerektirebilir. Oyunu Android market üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Çocuklar eğitsel oyunlar 3

Çocuklarınızın zeka gelişiminde katkı sağlayacak bir oyunda bu oyun hızlı bir şekilde eğitimsel olarak tasarlanmış oyun sayesinde gelişime fayda sağlayacaktır. Bu eğlenceli uygulama çocuklar için tasarlanmış olup içerisinde 12 farklı oyun içerir. Bu oyunlardan birini seçip kademeli bir şekilde ilerlemesinde fayda var.

Android için seçtiğim oyunlar bu kadar şimdi ise iOS kullanıcıları için çocukların oynayabileceği oyunlara bakalım.

İOS Çocuk Oyunları

Boyama eğitici çocuk oyunları

Uygulamanın adı iOS markette tam olarak bu şekilde geçiyor çocuğunuzun merak uyandırma yetisini tetikleyen oyun sayesinde bir yandan zihin geliştirmesine yardımcı olacak diğer yandan eğlenceli resimleri boyayarak zaman gecirecek.

Sayma ve animasyonlu çizimlerden oluşan benzersiz bir kombinasyon bu uygulamayı farklı kılıyor! Seçkin seslendirmeler, eğlenceli animasyonlar ve komik ses efektleri çocuğunuzu eğlendirecek.

Çocuk oyunları bebek çocuklar

Bu oyun sayesinde çocuğunuz matematiğe daha ilgi duyacak matematiği sevdirecek. Tamamen eğlence odaklı olan oyunu çocuk eğitimi için kesinlikle öneriyoruz.  Küçük sihirbazın eşlik ettiği çocuğunuz matematiğe ilk adımları atmış olacak: sayılara aşina olacak, onları yazmayı öğrenecek ve 1 den 10 a kadar saymayı iyi bir şekilde öğrenecek. İos platformunda bulunan bu uygulama ücretsiz bir şekilde ios marketlerde sizi bekliyor.

Çocuklar için eğitici oyunlar

Her yaştan çocuklara hitap eden oyunun içinde tam 12 farklı oyun seçeneği var. Bu eğitimsel amaçlı hazırlanmış oyunlar sayesinde çocuklarınız eğelenirken bir yandan da kişisel zeka gelişimini tetikleyecek.

Bu oyunu oynayarak aşağıdaki becerileri de edinebilirsiniz:

  • Hafıza, konsantrasyon ve bilgi gelişimi bakımından çocukların becerilerini yükseltir.
  • Oyun kolayca kullanılabilecek şekilde uyarlanır.
  • Özellikle okul öncesi ve daha büyükler için bir eğitim aracı arabirimi olarak tasarlanmıştır.

Okul öncesi çocuklar için eğitici oyunlar için

Bu oyunda tıpkı diğer oyunlar gibi çocukların eğitiminde katkıda bulunacak materyaller barındırır. Yap boz (Puzzle) Tarzı oyunda iyi bir gelişim için ilk adım olabilir. Basit ve eğlenceli farklı resimleri tekrar bir araya getirmek için kullanılan oyun ücretsiz bir şekilde ios marketlerde çocuklarınızı beklemektedir.

Balıklar küçükler için yapboz

Bu uygulamada yapboz oyunu olarak karşımıza çıkıyor çeşitli resimleri yerine koymak için tasarlanmış bu mini yap boz oyunu sayesinde çocuklarınız çevresinde bulunan eşyaları tanıma fırsatı buluyor. Bu eğitsel oyun, problem çözme becerilerini geliştirmek için yeni yürümeye başlayan çocuğunuz yardımcı olacaktır. Sizde çocuğunuzun kişisel zeka gelişimen önem veriyorsanız bu uygulamayı ios marketten ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Sizde Çocuklar için eğitici en iyi mobil oyunlar arıyorsanız vermiş olduğumuz oyunları denemenizi tavsiye ederiz. Bu oyunları günün belirli aralıklarında oynatabilirsiniz sürekli oynamanızı önermiyoruz.