Bulmacahane Kelime Oyununda Sınırları zorlayın

Bulmacahane Kelime Oyununda Sınırları zorlayın

Geçtiğimiz aylarda Anloft adlı genç Türk girişim ekibi tarafından yayınlanan Bulmacahane – Kelime Oyunu, ülkemizde ve dünyada oldukça ilgi gördü. 4 Dilde toplamda 20 binden fazla bulmaca ile oyunculardan tam not almayı başarıyor! Bu yazıda, gerçekten bağımlılık yaratan bu yeni kelime bulmaca oyunundan bahsedeceğiz.

Hem Android hem IOS platformu için yayınlanan Bulmacahane, alıştığımız çengel bulmaca mantığı ile harf birleştirerek kelime bulduran kelime oyunlarını birleştirerek tamamen özgün ve çok eğlenceli bir oyun deneyimi ortaya koyuyor. Karşınıza çıkan soruları harfleri birleştirerek cevaplarken, hem eğleniyor hem öğreniyorsunuz. Soruları bildikçe elmas kazanıyorsunuz. Elmaslar takıldığınız sorularda ipucu kullanabilmenizi sağlıyor.

Bulmacahane’yi oynarken size toplamda 20’nin üzerinde “hane” sunuluyor. Her bir hanede yüzlerce soru ile elinizden düşürmeyeceğiniz bir bulmaca keyfine sahip oluyorsunuz. Oyunda her dil için 5000’den fazla soru var! Bazı soruları ve kelimeleri çok iyi biliyorsunuz ve hemen cevaplıyorsunuz fakat bazıları sizin için tamamen yeni bilgiler oluyor ve genel kültürünüzü fazlasıyla geliştiriyorsunuz. Bazı sorular ise daha önce duymuş olduğunuz fakat anlamını bilmediğiniz kelimeler oluyor ve her bölümde yepyeni bilgiler öğreniyorsunuz. Bu yönüyle Bulmacahane’yi hem eğlendiren hem de eğitici bir oyun olarak sınıflandırabiliriz. Soruların tamamının TDK sözlük ile özenli bir çalışma sonucu oluşturulduğunu da belirtelim. Gerçekten özenli bir çalışma olmuş.

Bulmaca hane kelime oyunu

Genel kültür geliştirmek, kelime dağarcığınızı kelime haznenizi geliştirmek ve zihin jimnastiği için çok etkili bir oyun Bulmacahane.

Oyunun grafikleri ve oynanış mekaniği de oldukça eğlenceli. Animasyonlar ve grafikler epeyce tatmin edici. Bu yönüyle günün stresini atma konusunda favori oyunlarınızdan biri olacağından eminiz.

Bulmacahane, henüz yeni çıkmasına rağmen çıktığı günden beri en popülerler listesinden hiç düşmedi. Şu anda Android ve IOS için toplamda 4 dilde içerik sunuyor. Türkçe, Almanca, İngilizce ve İspanyolca olarak toplamda 20 binin üzerinde soru ile bulmaca ve kelime oyunu severlerin beğenisini kazanmış durumda. %100 Yerli yapım oyunlar ile dünyada ses getiren Türk girişimcilerine, ülkemizden yeni bir ekibin katılması gurur verici.

Çengel bulmaca, Kare bulmaca, Sözcük bulmaca ve genel olarak kelime oyunu ve zeka oyunu severler için mutlaka denenmesi gereken bir oyun. Play Store ve App Store üzerinden akıllı telefonunuza ücretsiz olarak indirip hemen deneyebilirsiniz.