Acer 4 Hoparlörlü 10 Çekirdekli Oyuncu Akıllı Telefonunu Tanıttı!

Acer 4 Hoparlörlü 10 Çekirdekli Oyuncu Akıllı Telefonunu Tanıttı!

Acer, Berlin'de düzenlenen IFA 2015 fuarı kapsamında 10 çekirdekli yeni oyuncu akıllı telefonunu tanıttı. Android işletim sistemiyle gelen Acer Predetor 6 olarak isimlendirilen tablet göz alıyor!

Eğer bir oyuncuysanız Acer'ın Predator isimli oyuncu masaüstü bilgisayar serilerini, yüksek güçle donatılmış dizüstü bilgisayarları ve oyuncu monitörleri duyup iç geçirmişsinizdir. IFA 2015'te Acer, bu seriyi takip eden yepyeni akıllı telefonunu dünya basınına duyurdu. Predator 6 olarak isimlendirilen bu telefonda yok yok.

Öncelikle 10 çekirdekli deca-core olarak adlandırılan MediaTek MT6797 chipset'i ile gelen Predator 6; ağır yük esnasında devreye giren 2 adet Cortex-A72 tabanlı 2.5 GHz gibi yüksek bir hıza sahip olan işlemci çekirdeklere, 4 adet Cortex A53 tabanlı 2.0 GHz hıza sahip olan çekirdeklere ve yine 4 adet Cortex A53 tabanlı 1.4 Ghz hızındaki düşük performanslı çekirdeklere sahip.

Durumun böyle olması, telefonun yaptığı işleme göre değişen çekirdek kullanımı ile telefon boşta iken uzun süreli batarya zamanı sağlıyor. Böylelikle Acer, aynı tür 8 çekirdekli telefonlarda yaşanan batarya sorununu ortadan kaldırmayı amaçlamış.

Telefonun 4 farklı köşesinde konuşlandırılan 4 adet hoparlör ile oyun oynarken ses kalitesini en yükseklerde yaşatmayı düşünmüş Acer. Oyun tecrübenizi stereo ses efektleri ile arttıracak olan Predator 6, aynı zamanda telefonun altında USB 2.0 mini port'a ve 3.5mm kulaklık jack girişine sahip.

4 Hoparlörlü Acer Predator 6

Telefon biraz bize Lamborghini'nin telefonunu anımsatsa da oyuncular için düşünülmüş ergonomik bir tasarımı ile öne çıkıyor. 6 inç ekran boyutu ve 1920x1080 FullHD görüntü kalitesiyle Mali-T880 MP4 GPU'yu barındırıyor.

Android 5.1 ile gelen 4GB sistem belleği ve 21 Megapiksel arka kameraya sahip olan akıllı telefonunun performanstan önün vermeyeceği anlaşılıyor. Ayrıca Acer'ın Haptic Feedback organizasyonu ile oyunculardan alınan geri bildirimler sayesinde oyuncular için tasarladığı sistem arayüzüne de sahip. 

IFA 2015'te tanıtılan ve çıkış tarihi ile fiyatı daha açıklanmayan bu cihazın ülkemize ne zaman geleceği şuan için bilinmiyor.