Bakan Ali Yerlikaya talimat verdi! Kamuda tasarruf için düğmeye bastı!

Bakan Ali Yerlikaya talimat verdi! Kamuda tasarruf için düğmeye bastı!

Bakan Ali Yerlikaya talimat verdi! Kamuda tasarruf için düğmeye bastı!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada tasarruf tedbirleri kapsamında Bakan Ali Yerlikaya'nın araçları da dahil olmak üzere kamu araçlarının azaltıldığı belirtildi.

Bir süredir konuşulan kamuda tasarruf için yapılan çağrıların ardından harekete geçildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın öncülüğünde, tasarruf tedbirleri kapsamında yeni adımlar atılmaya başlandı. İlk hamle, İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

Bakanlık resmi X hesabından yapılan açıklamada, "Tasarruf tedbirleri çerçevesinde İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’nın talimatlarıyla; Bakan Yardımcılarımızın araçları da dahil olmak üzere koruma araç ve koruma polis sayılarının azaltıldığı" belirtildi. Bu adımın, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması ve israfın önlenmesi amacıyla atıldığı vurgulandı.

MEHMET ŞİMŞEK DUYURMUŞTU

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Tasarruf konusunda çalışmalarımızı nihai bir noktaya getirdik. Harcamaların gözden geçirilmesi bir süreç işi. Tasarruf konusunda çalışmalarımızı nihai bir noktaya getirdik, yakında bazı hususları paylaşacağız ve gereken adımları atacağız" ifadelerini kullanmıştı.

asxdcfbnhjolyuitdcgmvojfyutyhg.jpg