Oyun HaberleriOyun İnceleme

DayZ Standalone İnceleme

DayZ Standalone İnceleme
DayZ Standalone İnceleme

Neredeyse her gün şu sıralar Survival MMO oyunlarının revaçta olduğunu söylüyoruz, söylüyorlar. Bu oyunların arasında bir de mod halinden çıkıp ayrı bir oyun olan DayZ Standalone katıldı. Bildiğiniz gibi Arma 2 oyununda normal bir mod’dan fazlası değildi DayZ. Fakat oyuncular tarafından çok sevilince ayrı bir oyun olarak çıkarılma kararı aldı ve şu an Alpha aşamasında. Oyunu erken erişim sayesinde oynayabiliyorsunuz.

[video_player id=”4″]

dayz-standalone-inceleme2

İsterseniz bu oyunu bir de bizden dinleyin…

Başta da dediğimiz gibi Arma 2 oyunu içerisinde normal bir moddu DayZ. Fakat ne olduysa oyuncuların bu oyunla ilgilenmesiyle başladı. Bir anda artan bu sevgi karşısında modun yapımcısı Dean Hall bile çok şaşırdı, bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmediğini söyledi. Zaten daha da fazla para kazanmak için oyunu ayrı bir oyun olarak satışa sunmanın iyi fikir olduğuna karar verdiler ve DayZ Standalone adında ayrı bir oyun olarak piyasaya çıkardılar.

Dediğimiz gibi oyun şu anda Alpha aşamasında, erken erişim adı altın satılıyor. Erken erişim ne demek önce onu açıklayalım isterseniz: Erken erişim bir oyunu Beta/Alpha sürecindeyken satın alıp, oyuna sürekli gelen patch’lerle oyunun gelişimini takip ederek oynama işidir. Bu işte tabi gördüğünüz bug’ları, hataları ve bu gibi şeyleri yapımcılara bildirmekte size bırakılmış bir iş. Yani gözünüzün önünde bir oyun gelişiyor ve siz buna resmen şahit oluyorsunuz. Tabi bu sizi küfre bile sokabilir. Çünkü adı üstünde oyun Alpha aşamasında ve içinde tonlarca bug, hata, hile barındırıyor. Bu sebeple sabırlı olmanızda fayda var.

dayz-standalone-inceleme1

Grafikler nasıl?

Alpha aşamasındaki bir oyundan ne beklersiniz? Bizce pek de bir şey beklemeyin. Grafiklerde öyle ahım şahım bir durum yok. Ama gelen patch’lerle geliştiklerini görüyorsunuz grafiklerin. Bu grafikler bazı oyuncuları tatmin ediyor, bazılarını da etmiyor. Bu sebeple oyunu bırakanlar bile oldu. Ama DayZ’yi çok sevenler tüm bu grafik ve grafik hatalarına rağmen oyunu oynuyorlar. Aslında oyunun grafiği hakkında da söylenecek pek bir şey yok. Sadece öyle çok da iyi bir grafik beklemeyin DayZ’de.

dayz-standalone-inceleme3

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu