Yusuf Kavaklı kaç yaşında, memleketi neresiydi? Yusuf Kavaklı kimdir, nasıl öldü?

Yusuf Kavaklı kaç yaşında, memleketi neresiydi? Yusuf Kavaklı kimdir, nasıl öldü?

Yusuf Kavaklı kaç yaşında, memleketi neresiydi? Yusuf Kavaklı kimdir, nasıl öldü?

Yusuf Kavaklı vefat etti. Bir televizyon programına her hafta konuk olarak çıkan Yusuf Kavaklı hoca soru cevap yapıyordu. Bugün ise programın sunucusu Nur Viral tarafından Yusuf Kavaklı'nın vefat ettiği açıklandı. Sevenleri ise Yusuf Kavaklı kimdir, neden öldü? Yusuf Kavaklı kaç yaşında, nereliydi? araştırmasına geçti.

Aylar önce katıldığı programda ağır bir ilaç kullandığından dolayı saçlarının döküldüğünü açıklayan Yusuf Kavaklı kanserdi. Yusuf Kavaklı'nın cenazesi 15 Haziran 2024 Cumartesi günü öğlen ezanında Fatih Camii'nden kalkacak.

YUSUF KAVAKLI KİMDİR

Yusuf Kavaklı, 1946 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. İlkokulu Köyünde bitirdi. 1970 yılında İstanbul İmam-Hatip Lisesinden, 1974’te İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu.

24 Ağustos 1966 tarihinde Eyüp Müftülüğüne bağlı Bayrampaşa Kartaltepe Çift Şerefeli Cami’de İmam-Hatip olarak memuriyete başladı.

17 Aralık 1975 tarihinde Bayrampaşa endüstri meslek lisesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak tayin edildi ve 1977 yılı Temmuz ayında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesine tayin edildi.

1977-1979 yılları arasında Zeytinburnu İmam Hatip Lisesinde Öğretmen ve Müdür yardımcısı olarak görev yaptı.

1 Ağustos 1979-30 Kasım 1980 tarihleri arasında vatani görevini yedek subay olarak Ankara-Mamak-229.piyade alayında tamamladı.

Askerlik görevi bitince Diyanet İşleri Başkanlığında denetçi imtihanına girdi ve 1981 yılında İstanbul Bakırköy müftülüğüne murakıp olarak tayin oldu.

1982 yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca Belçika‘ya Din Dersi Öğretmeni olarak gönderildi. 1982-1986 yılları arasında Belçika’da din dersi öğretmenliği yaptı.