Akbank'a siber saldırı şüphesi! Hacker grubu Anonymous'tan erişim sıkıntısı hakkında son dakika açıklaması

Akbank'a siber saldırı şüphesi! Hacker grubu Anonymous'tan erişim sıkıntısı hakkında son dakika açıklaması

Akbank internet bankacılığını kullanmak isteyen vatandaşların bir çoğu dünden beri erişim sıkıntısı çekiyor. Ünlü Hacker grubu Anonymous, Akbank'ın internet sisteminde yaşanan erişim sorunuyla ilgili Tiwitter üzerinden bir paylaşımda bulundu. Akbank; internet bankacılığında yaşanan erişim sorunu hakkında, herhangi bir saldırı olmadığını ve teknik sorun olduğunu söylese de gözler ünlü hacker grubuna çevrildi. Siber saldırı olup olmadığı konusu tartışılırken milyonlarca kullanıcının sisteme girmesinde sıkıntı olması hayal kırıklığına yol açtı. Faturasını ödemek isteyenden maaşını çekmek isteyene, para yatırmak isteyenden maaşını almak isteyene kadar yüzbinlerce vatandaş mağdur oldu.

Akbank internet bankacılığı kesintisinde siber saldırı iddiası!

Twitter'da bir kullanıcı tarafından kendilerine sorulan 'Doğruyu söyleyin, sizin işiniz mi bu?' sorusuna yanıtları gecikmedi. İddiaların doğru olmadığını ama daha önce de saldırı olduğunu bildiklerini yazdılar. “Akbank’a biz saldırmadık. Fakat birçok defa hacklendiklerini biliyoruz. Bu sefer gizlemeyeceklerini düşünüyoruz.” şeklinde yanıt verdiler.

Akbank tarafından siber saldırı konusunda, sistemde herhangi bir açık olmadığı ve siber saldırı söz konusu değildir yönünde son dakika açıklaması da geldi. Erişim sıkıntısının giderilmesi için ilgili birimlerinin çalıştığı da yapılan açıklamada paylaşıldı.