300 Bin liraya Volkswagen, Audi, Opel, Citroen! Sıfır ayarında otomobil fırsatını kaçırmayın...

300 Bin liraya Volkswagen, Audi, Opel, Citroen! Sıfır ayarında otomobil fırsatını kaçırmayın...

300 Bin liraya Volkswagen, Audi, Opel, Citroen! Sıfır ayarında otomobil fırsatını kaçırmayın...

Sıfır kilometre araçlar neredeyse bedavaya satışa sunuldu! Devlet tarafından satışa sunulan Audi, Volkswagen, Opel ve Citroen marka araçların nasıl alınabileceği konusundaki sorular cevaplandı. İşte detaylar...

Ticaret Bakanlığı'nın tasarruf tedbirleri çerçevesinde başlattığı ikinci el otomobil satışları son zamanlarda oldukça gündemde. Bu satışlar, ekonomik koşulları göz önünde bulundurarak vatandaşlara uygun fiyatlarla araç sahibi olma imkanı sunuyor. İşte bu satışların detayları ve araç almayı düşünenler için önemli bilgiler...

TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILAN İKİNCİ EL OTOMOBİLLER

Son zamanlarda devlet, maliyetleri düşürmek ve vatandaşlara uygun fiyatlar sunabilmek amacıyla çeşitli otomobilleri satışa çıkardı. Bu satışlar, özellikle ekonomik zorluklarla mücadele edenler için büyük bir fırsat niteliği taşıyor. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan duyurulara göre, Audi A4, Volkswagen Passat ve Opel Astra gibi popüler modeller, oldukça cazip fiyatlarla sunuluyor.

NASIL SATIN ALINIR?

E-ihale, şeffaf ve katılımcı bir platform üzerinden gerçekleştirilen satışları kolaylaştıran bir sistem. Bu sistemde, alıcılar araçları görmeden teklif verebilir ve en yüksek teklifi veren araçı satın alma hakkını elde eder. İhaleye katılmak isteyenlerin, teklif ettikleri tutarın yüzde 10'unu geçici teminat olarak ödemesi gerekiyor. E-ihale, internet, SMS veya banka şubeleri üzerinden katılım mümkün.

Ticaret Bakanlığı, alıcıların araçlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla her aracın ekspertiz raporunu online olarak erişime açıyor. Bu sayede alıcılar, teklif vermeden önce aracın detaylı durumu hakkında bilgi edinebiliyorlar.

PEKİ, KELEPİR ARAÇLAR HANGİLERİ?

Bakanlık tarafından satışa sunulan araçlar arasında 2000 model Audi A4 için 262.500 TL, 2002 model Volkswagen Passat için 247.500 TL, 2005 model Citroen C8 için 210.000 TL ve 2004 model Opel Astra için 258.750 TL gibi oldukça cazip fiyatlar bulunuyor. Bu araçlar, piyasa değerlerinin altında sunulduğu için büyük bir avantaj sağlıyor.