12 Yaşında NFT'lerden Servet Kazandı! 400 Bin Dolar Kazanan Çocuk Neler Söyledi?

12 Yaşında NFT'lerden Servet Kazandı! 400 Bin Dolar Kazanan Çocuk Neler Söyledi?

NFT Üzerinden kazandığı para ile adından söz ettiren Benyamin Ahmed, 12 yaşında 400 bin dolar kazandı. Balina NFT'lerini satan genç çocuğun yazılımı babasının desteğiyle öğrendiği bilgisi verildi. Benyamin Muhammed yaşıtlarına tavsiyelerde bulundu.

NFT satışları durmaksızın devam ediyor. Pek çok kişi, NFT eserlerine yönelmiş durumda. Değiştirilemeyen token olarak adlandırılan bu eserler, oldukça yüksek fiyatlara satılabiliyor. Bu haliyle bile pek çok kişinin dikkatlerini üzerine çekiyorlar. Son olarak 12 yaşındaki bir çocuğun Tuhaf Balinalar (Weird Whales) ismini verdiği NFT'leri satışa sunuldu. Pek çok balina emojisinin yer aldığı bu eser, 3350 adet balina emojisinden oluşuyordu. Genç yaştaki çocuğun eserler için yoğun çaba harcadığı vurgulandı. Vaktinin önemli bir kısmını NFT teknolojisine ayırdı ve ailesinden destek alarak kodlama yeteneğini olabildiğince geliştirdi. 400 bin dolara satılan 3500 emojilik Weird Whales isimli NFT'ler dünya çapında da ilgi gördü.

Yaşıtlarına Tavsiyeler Verdi!

12 yaşındaki Benyamin Ahmed, yaşıtlarına yazılım konusunda tavsiyeler de verdi. NFT'ye başlamayı düşünen herkesin öncelik olarak mevcut yazılım bilgileriyle ilerlemesi gerektiğini söyledi. Sürekli olarak bir şeyler öğrenmektense yazılım bilgileri ile yapabildiklerinin en iyisini yapmaya çalışmaları konusunda onlara tavsiyede bulundu.

Kazancı Ethereum'da Bekletiyor

NFT üzerinden kazandığı 400 bin doları Ethereum isimli dijital parada beklettiği ortaya çıktı. Aynı zamanda geleceğe yatırım gözüyle bakılan bu kripto paranın, daha önce yüksek seviyelere ulaştığı biliniyor. Bitcoin'den sonra gelen en değerli kripto para birimleri arasında Ethereum da yer almakta. Benyamin Ahmed, ailesinin desteği doğrultusunda hareket ediyor ve kendini geliştiriyor. Genç yaşına rağmen elde ettiği başarının devamını getirmeye de oldukça hevesli gözüküyor.

Yazılımı Babasından Öğrenmiş

Baba İmran Ahmed, çocuklarına 4-5 yaşlarından itibaren kodlama öğrettiğini ifade ediyor. Her gün 20 - 30 dakika eğitimle kodlama becerilerinin gelişmesini sağladığını söyledi. Bu sayede çocuklarından biri 12 yaşında geliştirdiği NFT serisiyle ciddi bir kazanç elde etti.

Hedef Sualtı Oyunu!

Benyamin Ahmed, sualtı oyunu yapma konusunda fazlasıyla heyecanlı. Balinaların yer aldığı bir oyun yaparak onu tekrardan satışa sunmak istiyor. Satış konusunda kesinlik yok ancak kodlama aşığı olan bu genç çocuk elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak. Öğrendiği yazılım bilgisiyle güzel bir koleksiyon tasarladı bile. Şimdiki hedefi sualtı oyunu geliştirerek NFT dünyasına bir eser daha bırakmak istiyor.

Yasal Hakları Koruma Altında

Benyamin Ahmed'in elde ettiği kazancın yasallığı konusunda önemli avukatlarla görüşme sağlandı. Avukatlar aracılığıyla her türlü tedbir alındı. Babasının bu konuda oğluna yardımcı olduğu biliniyor. Elde edilen kazancın yatırım maksadı ile Ethereum'da tutulduğu belirtilmişti. Kripto paralarla bağlantılı olan NFT teknolojisi, bu bağlamda büyük öneme sahip.