Türkiye'nin ilk 8 bit Süper Lig Oyunu Çıktı!

Türkiye'nin ilk 8 bit Süper Lig Oyunu Çıktı!

Eflatun Yazılım tarafından geliştirilen süper lig oyunu olan 8bit Türkiye Futbol Ligi Oyunu Google Play Store ve Apple Appstore uygulama marketlerinde geçtiğimiz günlerde  yayınlandı. Kendini Karagöz-Hacivat temalı Alfabetik Karagöz ve Word Challenge Online kelime oyunları ile tanıtan Eflatun Yazılım bu oyun ile iyi bir çıkış yakalamıştı. Şimdi ise yeni oyunu olan Türkiye Futbol Ligi oyunu ile sevenleri ile buluşuyor.

Oyun, her futbol severin kendi takımınına destek vereceği şekilde tasarlanmış. Öncelikle takım listesinden kendi takımınızı seçiyorsunuz, sonrasında isteseniz rasgele isterseniz kendi seçtiğiniz rakibinizle maç yapmaya başlıyorsunuz. Aman topu rakibe kaptırmayın! Top rakibe geçince oyunda bitiyor.

Oynamaya başladıktan sonra sürekli olarak paslaşmanız gerekiyor. Ekranın sağına dokunursanız sağdaki oyuncuya, soluna dokunursanız da soldaki oyuncunuza pas veriyorsunuz. Attığınız pas sayısı ise sizin skorunuzu belirliyor. Eğer yanlış pas verirde topu rakibe kaptırırsanız oyun biter.

Maç boyunca yaptığınız skor maç sonunda takımınızın toplam skoruna ekleniyor. Fenerbahçe’lisiniz diyelim yaptığınız skorlar Fenerbahçe hanesine, Galatasayar’lı iseniz skorunuz Galatasaray’ın hanesine yazılıyor. Hangi takımın taraftarı daha çok oyun oynamış ise o takım bu senenin şampiyonu olur.

Kısacası kolay oynanması ve retro grafikleri ile zevk alarak oynayacağınızı garanti verebileceğimiz bir oyun. Bakalım kimin taraftarı daha iyi futbol oynuyor.

-Basın bültenidir.