Tiktok'ta Canlı yayın yapanlar DİKKAT! Artık TikTok Topluluk Kuralları Değişti...

Tiktok'ta Canlı yayın yapanlar DİKKAT! Artık TikTok Topluluk Kuralları Değişti...

Tiktok'ta Canlı yayın yapanlar DİKKAT! Artık TikTok Topluluk Kuralları Değişti...

TikTok, canlı yayınlar için yeni düzenlemeler getiriyor. İçerik üreticilerinin daha kapsayıcı ve olumlu topluluklar oluşturmalarına yardımcı olmayı hedefleyen platform, canlı yayından para kazanma politikasında önemli değişikliklere gidiyor. Bu düzenlemelerle birlikte yeni güvenlik tedbirleri de devreye giriyor.

TikTok, içerik üreticilerinin canlı yayınlardan gelir elde etmesini aşamalı hale getiriyor. Yeni kurallar kapsamında düşük kaliteli içerikleri belirleyerek, bu içeriklerin LIVE'dan gelir elde etme uygunluğunu değerlendirecek. Kurallara uymayan içerik üreticileri bilgilendirilecek ve para kazanma özelliklerine erişimleri kısıtlanabilecek.

Platformun temel standartları, "TikTok Topluluk Kuralları ve Hizmet Şartları" tarafından belirlenmeye devam edecek. Bu standartlar, LIVE dahil platformdaki içeriklerin görünürlüğüne izin verilmesine ilişkin esasları kapsıyor.

CANLI YAYIN KRİTERLERİ DEĞİŞİYOR

TikTok, yeni yayıncıları desteklemek ve onlara güvenli bir ortam sunmak için LIVE kullanıcılarına yönelik yaklaşımını yeniliyor. Mevcut kurallar çerçevesinde içerik üreticilerinin en az 18 yaşında olması ve hesaplarının belirli kriterleri karşılaması gerekiyordu. Yeni düzenlemelerle birlikte bu kriterler daha kapsamlı hale getiriliyor.

GÜVENLİK MERKEZİ GÜNCELLENİYOR

TikTok, LIVE içerik üreticilerine yönelik güvenlik kaynaklarını genişletiyor. Yeni düzenlemelerle içerik üreticileri, canlı yayından para kazanma özelliklerine aşamalı olarak erişebilecekler. Bu süreçte, kitlelerini büyütürken LIVE'ın kurallarını öğrenmeleri sağlanacak. TikTok, LIVE Güvenlik Merkezi'nde güncellemeye giderek yeni kaynaklar oluşturuyor. İçerik üreticileri, burada politika ihlallerini ve eğitim içeriklerini görüntüleyebilecek.

TIKTOK METAP LIVE YÖNETİCİSİ'NDEN AÇIKLAMA

TikTok METAP (Ortadoğu, Afrika, Türkiye ve Pakistan) LIVE Yöneticisi Waseem Sayegh, yaptığı açıklamada, "Bu güncellemelerin LIVE topluluğumuzun yaratıcılığını güçlendireceğine ve olumlu etkileşimleri artırmaya yardımcı olacağına inanıyoruz" dedi. Sayegh, içerik üreticilerinin büyük çoğunluğunun güvenlik kurallarına ve para kazanma politikalarına uyduğunu belirtti.

GÜVENLİK İÇİN 40 BİNDEN FAZLA KİŞİ ÇALIŞIYOR

TikTok'un bu güncellemesi, platformun LIVE güvenliği ve içerik kalitesine yaptığı yatırımların devamı niteliğinde. LIVE için kurulan özel ekipler ve denetim modelleri dahil 40 binden fazla kişi, TikTok'un güvenli bir platform olarak kalması için çalışmaya devam ediyor. TikTok, özellikle LIVE içerik üreticileri için 10'dan fazla özelleştirilebilir güvenlik kaynağının yanı sıra izleyicilerin LIVE içeriğinden nasıl keyif aldıklarını kişiselleştirmelerine yardımcı olan çok sayıda özellik sunuyor.