Takımları için kazanıp, ülkeleri için savaşacaklar!

Takımları için kazanıp, ülkeleri için savaşacaklar!

Türkiye, Azerbaycan ve Orta Doğunun en iyi Point Blank takımları PBST  (Point Blank 1. Sezon Turnuvası) finalinde karşı karşıya geliyor!

Ocak ayında başlayıp 3 ay süren ve 1081 takımın katıldığı PBST (Point Blank Sezon Turnuvası) 2016  1. Sezon online elemeleri sona erdi ; büyük final geldi çattı. 10 Nisan 2016 Pazar günü Kadıköy’de bulunan Zocco’s Oyun Merkezinde gerçekleştirilecek sezon finalinde, en iyi 8 takım şampiyonluk için yarışıp ; binlerce liralık nakit para ödülünün yanı sıra son model Logitech G marka  oyuncu ekipmanlarına sahip olacaklar.  Ayrıca  28 – 29 Mayıs tarihlerinde Güney Kore’nin Seul kentinde ilk defa düzenlenecek olan PBWC (Point Blank World Challange)’de temsilcimiz olarak gitmeye ve büyük ödül olan 50.000 $ için yarışmaya hak kazanacak. Tüm maçlar canlı yayın ile Point Blank E-spor kanalından yayınlanacak ve izleyiciler binlerce lira değerinde kupon kodu ve Logitech G ürünlerine sahip olma şansı yakalayacak.

point blank sezon turnuvası pbst 2

Tüm oyun severlerin merakla beklediği turnuva finalinde karşılacak takımların oyuncuları arasında Türk ve Azeri oyuncuların yanı sıra, Rus ve Orta Doğu bölgesinden oyuncularda yer alıyor. Dünya üzerinde 60’ın üstünde ülkede servis edilen Point Blank, ülkemizde de özellikle e-spor alanında oldukça fazla etkinlik gerçekleştiriyor. Bu sene başlayan ve yıl boyunca devam edecek olan turnuvalara, tüm oyun severler hiç bir ücret ödemeden katılabilir ve nakit para ödüllerine sahip olabilirler. Yıl boyunca dev sponsorluk anlaşmaları ile sürecek olan uluslararası seviyede her kitleden oyuncuya hitap eden etkinliklerden bazıları ise şu şekilde:

  • PBST (Point Blank Sezon Turnuvaları)
  • PBOT (Point Blank Okul Turnuvası)
  • Challange Cup (Point Blank Challange Cup)
  • PBST All Star (Point Blank All Star)
  • PBIC Elemeleri (Point Blank International Championship)
  • İl Bazlı Bireysel İnternet Kafe Etkinlikleri

point blank sezon turnuvası pbst

-Basın bülteni