Son dakika... Aşk-ı Memnu'nun usta oyuncusu Fatma Karanfil hayatını kaybetti

Son dakika... Aşk-ı Memnu'nun usta oyuncusu Fatma Karanfil hayatını kaybetti

Son dakika... Aşk-ı Memnu'nun usta oyuncusu Fatma Karanfil hayatını kaybetti

Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı 'Şayeste' karakteriyle hafızalara kazınan Fatma Karanfil, kanser tedavisi gördüğü Florya’daki hastanede geçtiğimiz günlerde entübe edilmişti. Karanfil, 72 yaşında hayatını kaybetti.

Türk sinemasının usta isimlerinden Fatma Karanfil, kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 72 yaşında vefat eden Karanfil, son zamanlarda Florya'daki Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Prof. Dr. Murat Dilmener Hastanesi'nde yoğun bakımda entübe edilmişti.

Karanfil’in kansere yakalandığı ve rahatsızlığına teşhis konulduğunda çoklu metastazın başladığı öğrenilmişti. Vefat haberi, menajeri Aslı İslamoğlu tarafından sosyal medya üzerinden duyuruldu.

MENAJERİ DUYURDU

Usta oyuncunun menajeri Aslı İslamoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik. Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi. Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır. Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm sanat camiasına ve kamuoyuna duyurulur."

sdzbxnfhrgafngdmjhwrga.jpgFATMA KARANFİL KİMDİR?

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Fatma Karanfil, 3 Şubat 1952 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldi. LCC'de eğitim aldıktan sonra, 1968 yılında Ses dergisi yarışmasında üçüncü olarak sinema kariyerine adım attı. 1975 yılında Ali Kocatepe ile evlenip daha sonra ayrılan Karanfil, 1976-1980 yılları arasında Londra’da tekstil eğitimi aldı. 1984'te ikinci kez evlendi. Göğüs kanserini yendikten sonra, 2001 yılında sahnelere geri döndü.

Yeşilçam’ın unutulmaz yapımlarından "Keloğlan"da "Fatma" karakterini canlandıran Karanfil, son olarak "Aşk-ı Memnu" dizisindeki "Şayeste" rolüyle hafızalarda yer etti.