Sanatçı Turgay Yıldız Hayatını Kaybetti! Kahreden Haber!

Sanatçı Turgay Yıldız Hayatını Kaybetti! Kahreden Haber!

Tiyatrocu olan; ancak çoğu kişi tarafından sosyal medyadan paylaştığı mizahi videolarla tanınan Turgay Yıldız yaşama veda etti. Bu sabah öldüğü açıklanan Turgay Yıldız, geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçirerek hastaneye kaldırılmıştı. Hastanede tedavi altına alınan ünlü tiyatrocunun sosyal medya hesabından sık sık durumu ile ilgili bilgi verilmekteydi.

Turgay Yıldız’ın ölüm haberi sanatçı Levent Üzümcü tarafından duyurulurken; geçtiğimiz günlerde yapılan paylaşımlarda ise Turgay Yıldız’ın durumunun iyiye gittiği aktarılmıştı. Üzümcü’nün paylaşımı sonrası sanat dünyasından birçok ünlü isim ve birçok siyasetçi başarılı tiyatrocu için baş sağlığı diledi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Taziye Mesajı!

Turgay Yıldız’ın vefatı hem sanat dünyasını hem de siyaset dünyasını yasa boğdu. Yaptığı küçük politik mizah skeçleri ile son zamanların en bilinir sosyal medya fenomenleri arasına giren Turgay Yıldız’ın vefatı sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan da açıklama geldi. Levent Üzümcü’nün duyurduğu ölüm haberi sonrasında açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu; turgay Yıldız’ın ölümünden dolayı derin bir üzüntü içerisinde olduğunu söyledi. Yıldız için Allah’tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu; ailesi için de baş sağlığı dileklerini iletti.

Turgay Yıldız Kimdir?

Farklı tiyatrolarda görev alarak deneyim kazanan Turgay Yıldız TRT Ankara Televizyonu’nda farklı görevlerde bulunmuştu. Sunuculuk, metin yazarlığı, oyunculuk ve program sunuculuğu gibi görevleri bu kurumda yapan Turgay Yıldız 3 Mart 1965 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Bütün eğitim hayatını Ankara’da geçiren Turgay Yıldız, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.

1994 yılından başlayarak 5 yıl boyunca Flash TV’de birçok farklı program sunan Turgay Yıldız; Şeytan Bunun Neresinde adlı müzik programıyla dikkat çekmişti. Sunuculuğun yanında bu kanalda yapımcılık rolünde de bulunan Turgay Yıldız, 2008 yılından TRT 1’de yayınlanan Baba Ocağı adlı dizide rol alarak tanınırlığını pekiştirmişti. Yine TRT’de Beter ile Şeker adlı dizinin yazarlık ve oyunculuğunda da yer almıştı.

10 yıl boyunca TRT Ankara Tiyatrosu’nda görev alan Turgay Yıldız, burada hem programlar sundu hem de seslendirme sanatçısı olarak görev yaptı. Bu görevlerden sonra 2 yıllık İstanbul Devlet Tiyatrosu macerası yaşayan Yıldız; 3 yıl boyunca da Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Yıldız’ın oyunu olan Alaaddin’in Sihirli Lambası Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından oynandı. Aynı oyun 2014 yılından beri İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda sergilenirken; bu oyun üç farklı dalda ödül alarak büyük bir başarı sağladı.