Şaban Ataş cinayetinde yeni gelişme! Canlı yayında itiraflar gelmişti olayın detayı ortaya çıktı

Şaban Ataş cinayetinde yeni gelişme! Canlı yayında itiraflar gelmişti olayın detayı ortaya çıktı

56 gündür kayıp olan Şaban Ataş'ın, eski eşinin sevgilisi ve en yakın arkadaşı olan Burhanettin Öztürk tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Müge Anlı, canlı yayında cinayet silahıyla ilgili şoke eden bir detayı açıkladı.

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde yaşayan üç çocuk babası Şaban Ataş, gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştu. Ataş'ın kuzeni Barış Ataş kaybolmasından endişe ederek Müge Anlı’ya kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan aile üyelerinin çelişkili ifadeleri kafaları karıştırırken, Ataş'ın eski eşi Emine Karabulut canlı yayın sonrasında cinayeti itiraf etmişti.

“BURHANETTİN ŞABAN’I İPLE BOĞDU”

"Kocam Şaban'ı en yakın arkadaşı olan sevgilim öldürdü" diyen Karabulut, "Olay günü kahvaltıda Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu" dedi.

“CESEDİ HALIYA SARDIK"

Emine Karabulut, korkunç cinayetin ayrıntılarını da anlattı. Kocasının cesedini taşımakta oğlunun da yardım ettiğini söyleyen Karabulut, "O gün kahvaltı yapıyorduk, Şaban bana hakaret etti. Burhanettin de dayanamadı ve arkasından vurdu. Şaban etkisiz hale geldi, Burhanettin beyaz çamaşır ipiyle boynunu sıktı.

“ŞABAN’IN EŞYALARINI YAKTIM”

Şoktaydım, oğlum Mert'i çağırdım. Burhanettin Şaban'ın kollarını bağladı. Halı örtüsüne sardık ve cesedi depoya koyduk. Şaban'ın eşyalarını yaktım. Çok pişmanım, ben öldürmedim sadece taşımaya yardım ettim" dedi.

BURHANETTİN İDDİALARI REDDETTİ

Emine Karabulut ile Burhanettin Öztürk'ün yüzleşmesinde ise gergin anlar yaşandı. Öztürk, sevgilisinin iddialarını reddederek, "Ben öldürmedim, vurmadım" dedi.

CESEDİ TANINMAZ HALDE BULUNDU

Şaban Ataş'ın cesedinin yerini eski eşi Emine Karabulut ile oğlu tarif etti. Müge Anlı ekibi, cesedi bulduklarında stüdyoda büyük bir sessizlik hakim oldu. Ceset, taşların altına gömülü halde bulundu ve kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsiye gönderildi. Cesedin vücut bütünlüğünün bozulmuş olması nedeniyle DNA testi yapılacağı açıklandı.

ŞÜPHELİLER ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Emine Karabulut, Durkadın Karabulut, Burhanettin Öztürk, Mert Ataş ve Mehmet Ataş, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

AŞKLARI NEFRETE DÖNÜŞTÜ

Yasak aşk yaşayan Burhanettin Öztürk ve Emine Karabulut, sorguda birbirlerini suçladı. Öztürk, cinayeti kabul etmezken, cinayeti Şaban Ataş'ın oğlu Mert'in işlediğini öne sürdü. Emine Karabulut ise, "Burhan'ı artık sevmiyorum. Burhan, Şaban'ı öldürdü. Oğlumun üzerine atacağını bilseydim daha önce itiraf ederdim. Burhan'ı korumak için söylemiştim, değmezmiş" dedi.

CİNAYET SİLAHI BULUNDU

Müge Anlı, canlı yayında Şaban Ataş cinayetindeki yeni detayları açıkladı. Anlı, "Burhanettin, cinayetle alakası olmadığını söylemiş. Suçu Mert'e atmış. Bunun üzerine Emine, cinayet silahının yerini göstermiş. Ekipler, Emine'nin yer göstermesiyle ormanlık alanda telefon parçaları ve beyzbol sopasının parçalarına ulaştılar" dedi.