Rickrolling Sayesinde 'Never Gonna Give You' Şarkısı YouTube'da 1 Milyar İzlenmeye Erişti

Rickrolling Sayesinde 'Never Gonna Give You' Şarkısı YouTube'da 1 Milyar İzlenmeye Erişti

Popüler şarkılardan biri olan ve bir internet esprisi haline gelen Rickrolling sayesinde Never Gonna Give You şarkısı YouTube'da 1 milyar izlenmeyi geçti.

Rick Astley'nin 1987'deki hit şarkısı “Never Gonna Give You Up”ın resmi videosu YouTube'da 1 milyar izlenmeyi aştı. Şarkı, Rickroll meme sayesinde internet kültürünün kalıcı bir parçası haline geldi ve birkaç gün önce etkileyici dönüm noktasına ulaştı. Astley, minnettarlığını paylaşmak için videonun yorumlarını aldı ve "muhteşem, çılgın, harika!" dedi. Instagram'da paylaştığı bir videoda, "Dünya harika ve güzel bir yer ve ben çok şanslıyım" diye ekledi.

Bazı şarkılar son yıllarda 7 milyarı aşan izlenme sayısına sahipken, 1 milyar izlenme sayısı eskisi kadar prestijli değil. Ancak başarı, Rickroll şakasının kalıcı gücünü gösteriyor. Billboard'a göre video, 1 Nisan'da günlük 2,3 milyon izlenme sayısına ulaştı. Sadece son birkaç yılda Fortnite ifadeleri ve hayran yapımı 4K yeniden düzenlemeleri birçok yapımda yer aldı.

rickrolling-sayesinde-never-gonna-give-you-sarkisi-youtubeda-1-milyar-izlenmeye-eristi.jpg

2008'de, adam Macy'nin Şükran Günü Geçit Törenini Rickrolling ile birlikte yapmış olması viral oldu ve videonun izlenme sayısı günden güne artmaya devam etti. San Diego Padres, taraftarların koroyu “Sweet Caroline” dan çıkarmak üzere olduklarını düşündükleri gibi, San Diego Padres Boston Red Sox'u trollediğinde de mükemmel bir şekilde kullanıldı.

Açıkçası internette önemli bir espri haline gelen Rickrolling hareketi halen günümüzde kullanılmaya devam ediyor. Yukarıda da bahsettiğim üzere bu artık kalıcı bir hale geldi ve modası geçecek gibi görünmüyor.

Bana göre videonun izlenmesinde önemli bir katkıyı kesinlikle Epic Games'in popüler Battle Royale oyunu Fortnite sayesinde gerçekleşti.

Her neyse, videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

https://youtu.be/dQw4w9WgXcQ