Polat Davasında Flaş Gelişme Yaşandı: Dilan Polat Pazartesi Günü Cezaevinden Çıkıyor mu?

Polat Davasında Flaş Gelişme Yaşandı: Dilan Polat Pazartesi Günü Cezaevinden Çıkıyor mu?

Polat Davasında Flaş Gelişme Yaşandı: Dilan Polat Pazartesi Günü Cezaevinden Çıkıyor mu?

Kara para aklama, vergi kaçırma ve suç örgütü kurma gibi çeşitli suçlardan cezaevinde tutuklu bulunan Dilan Polat’ın pazartesi günü tahliye olacağı iddia edilirken, Selin Ciğerci detayı dikkat çekti.

Geçtiğimiz hafta Adli Tıp Kurumu'na götürülen Dilan Polat'ın tahliye edilme ihtimali gündeme gelmişti. Kasım 2023'ten beri cezaevinde olan Dilan Polat hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

ADLİ TIP KURUMU'NA SEVK EDİLMİŞTİ

Nihal Candan'ın tahliyesinden sonra, Dilan Polat ve avukatları bu duruma tepki göstererek Dilan Polat'ın sağlık sorunları nedeniyle cezaevinde kalmasının uygun olmadığını belirtmişti. Savcılığa yapılan başvurunun ardından, Dilan Polat Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmişti.

DİLAN POLAT TAHLİYE Mİ OLUYOR

Banu Parlak'ın davasını geri çekmesiyle birlikte "Dilan Polat tahliye mi olacak?" sorusu gündeme geldi.

Medyaradar'da yer alan bir habere göre, bir gazeteci "Dilan Polat Pazartesi günü tahliye olacak. Adli Tıp Kurumu ruh sağlığı bozuk raporu verecekmiş" dedi.

Adli Tıp Kurumu, böyle bir raporu kendilerinin vermeyeceğini, bunun yerine Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edileceğini ve orada bir süre kaldıktan sonra rapor düzenleneceğini belirtti.

AKP’Lİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYININ İDDİASI DİKKAT ÇEKTİ

Yine Medyaradar'ın haberine göre, Dilan Polat'ın ailesinden biri, "Dilan tahliye olacak" diyen kişinin AKP’li milletvekili aday adayı Elif Laçin olduğunu söyledi.

"BİLGİYİ AİLEYİ SEVİNDİRMEK İÇİN PAYLAŞTIM"

Laçin, "Bilgiyi aileyi sevindirmek için paylaştım" dedi ve raporu görmediğini, sadece duyduğu bilgiyi aileyle paylaştığını söyledi.

SELİN CİĞERCİ'NİN 25 MİLYONLUK PAZARLIK YAPTI İDDİASI

Selin Ciğerci'nin Banu Parlak ve Dilan Polat arasındaki arabuluculuğu yaptığı ve bunun için 25 milyon lira aldığı iddia edildi.

Ciğerci, arabuluculuk yaptığını doğrularken, bu konuda gizlilik olduğu için daha fazla konuşamayacağını belirtti.

NE OLMUŞTU

Dilan Polat ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 şüphelinin tutuklandığı soruşturma, Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülüyordu. 5 Kasım'da tutuklanan bu kişiler cezaevine gönderilmişti. Polat ailesine yönelik başlatılan kara para aklama soruşturmasında Dilan Polat için tahliye kararı verilmiş, ancak diğer suçlamalar nedeniyle tutukluluğunun devamına karar kılınmıştı.

Marmara Cezaevi'nde tutuklu olan Dilan Polat, yaşadığı stres ve baskı nedeniyle sinir krizi geçirerek kendine zarar vermişti. Vücudunda kesikler ve morluklar oluşan Polat'ın tedavisi cezaevinde gerçekleştirilmişti.