Özgür Özel seçilirlerse asgari ücreti ne kadar yapacaklarını duyurdu!

Özgür Özel seçilirlerse asgari ücreti ne kadar yapacaklarını duyurdu!

Özgür Özel seçilirlerse asgari ücreti ne kadar yapacaklarını duyurdu!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Büyük Emekli Mitingi’nde ilk seçim vaadini açıklayarak seçilirlerse asgari ücreti ne kadar yapacaklarını duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Büyük Eğitim Mitingi düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi, bugün de Ankara’da Büyük Emekli Mitingi’ni düzenledi. Ankara Tandoğan Meydanı'nda bir araya gelen emekliler için İstanbul'un 39 ilçesinden otobüsler kaldırıldı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Emeklinin hakkını Cumhuriyet Halk Partisi alacak!” diyerek mitingi duyurmuştu. Ankara Emniyet Müdürlüğü, 13.00 – 17.00 arasında düzenlenecek miting nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını belirtmişti.

"HANS'IN YAŞADIĞI HAYATI HASAN'DAN ESİRGEYENE YAZIKLAR OLSUN"

Özel, miting alanında emeklilere şöyle seslendi: Biz konuştuk, biz anlattık, siz geldiniz. Kendi meselenize sahip çıktınız. Bugün Ankara’da iğne atsan yere düşmüyorsa bunun sahibi sizlersiniz. Dünyanın en büyük korusunun söylediği en acıklı şarkıdır bu. Emeklinin sorununu çözmezseniz meydanlar, sokaklar bizimdir dedik. Bu sesi ya duyacaklar ya da durmayacağım, hakkınızı söke söke alacağım. Hollanda'dan Ursula emekli olmuş, Trabzon'a geliyor, geziyor. Trabzonlu Ulviye teyze manava gidemiyor, pazara çıkamıyor. Hans'ın yaşadığı hayatı Hasan'dan esirgeyenlere yazıklar olsun.

ASGARİ ÜCRETE 1,5 AYARI

Özel, “İlk seçim vaadimizi de açıklıyorum” diyerek şunları söyledi: CHP iktidarında ilk 100 gün içinde yasal düzenlemeler derhal tamamlanacak. En düşük emekli maaşı önce asgari ücrete sonra iki yıl içinde bir buçuk asgari ücrete çıkarılacak.