On İki Üniversite Daha VR First’e Katıldı

On İki Üniversite Daha VR First’e Katıldı

ODTÜ başta olmak üzere Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da pek çok yeni VR laboratuvarı kuruluyor

Tüm dünyada, üniversitelerde VR’a adanmış tesislere olan talep artarken VR First, on iki yeni akademik kuruluşun daha bünyesine katıldığını duyurdu.

Bu senenin başında kurulan VR First girişimi böylelikle toplamda 26 üniversiteyle işbirliği sağlamış oluyor. Her bir akademik ortağın kampüslerinde birer VR First laboratuvarı kurulacak ve bu laboratuvarlarda öğrenciler iş ve teknoloji liderlerinin sunduğu VR geliştirme araçlarına ve rehberliklerine erişebilecekler.

vr-first-bau-dacc

On iki yeni üniversitenin VR First’le güçlerini birleştirmesiyle, girişim ilk kez Asya kıtasına ve böylelikle yepyeni ülkelere de yayılmış oldu. Akademik partnerlerin tam listesi:

Dania Yüksek Eğitim Akademisi (Danimarka); Darmstadt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Almanya); Doña Ana Community College (ABD); Hamburg Üniversitesi (Almanya); Heidelberg Üniversitesi (Almanya); HTW Berlin – Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Almanya); Uluslararası Tasarım Okulu – Rubika (Fransa); Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Türkiye); NHTV Breda Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Hollanda); Sogang Üniversitesi (Güney Kore); New York Eyalet Üniversitesi - Oswego (ABD); VIGAMUS Akademisi (İtalya).